Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Tik būdami vieningi ir ryžtingi apginsime Abiejų Tautų Respublikos paveldą“

Vizito nuotraukas galima rasti Seimo „Flickr“ paskyroje: https://www.flickr.com/photos/97441645@N08/

Naudodami prašome nurodykite: Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

                     

2022 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Varšuvoje susitikusi su Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek), atkreipė dėmesį, kad šiandien ukrainiečiai kovoja ne tik dėl savo ateities, bet ir dėl Abiejų Tautų Respublikos palikimo.

„Karo epicentras – čia pat, mūsų kaimynystėje, Abiejų Tautų Respublikos palikimą menančiose žemėse ir jos istorinę atmintį išlaikiusioje tautoje. Ukrainoje. Taigi tam tikra prasme ukrainiečiai kovoja ir už ATR palikimą. Tik būdami vieningi ir ryžtingi įveiksime kažkada Abiejų Tautų Respubliką sužlugdžiusias aplinkybes ir apginsime Respublikos paveldą“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Kalbėdama apie paramą ir pagalbą Ukrainai Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad labai vertina tai, ką dėl Ukrainos daro Lietuva ir Lenkija, taip pat kitos šalys, ir išskyrė tris šiuo metu aktualiausius žingsnius.

„Pirmiausia, mano nuomone, svarbu toliau tiekti įvairiapusę ginkluotę, kad padėtume Ukrainai apginti savo laisvę, atkurti teritorinį vientisumą ir užkirsti kelią tolesnėms masinėms civilių žudynėms. Antras svarbus žingsnis – kuo greičiau Ukrainai suteikti oficialų Europos Sąjungos šalies kandidatės statusą, todėl tikimės teigiamos Europos Komisijos nuomonės. O trečia, jau dabar svarbu kurti Ukrainos solidarumo patikos fondą, kuris padės po karo atstatyti Ukrainą ir pradės didelių investicijų programą“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Vėliau Seimo Pirmininkė konferencijoje „Abiejų Tautų Respublika Europoje“, kurią globojo kartu su E. Vitek, pabrėžė, kad 1791 metų Gegužės 3-iosios Konstitucija, priimta Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio kompromiso dvasia, ir toliau yra labai svarbi dvišaliams santykiams.

„Būtent šia dvasia dvi tautos prieš 28-erius metus pasirašė Lietuvos ir Lenkijos draugystės bei geros kaimynystės bendradarbiavimo sutartį, kuri atliko išskirtinį vaidmenį ne tik stiprinant dvišalius ryšius, bet ir siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO. Bendras Lietuvos ir Lenkijos istorinis, kultūrinis palikimas ir Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos idealai toliau padeda dviem šalims stiprinti dvišalius santykius, panašiai vertinti aplinką ir iššūkius, sutarti dėl strateginių tikslų ir jų bendrai siekti“, – sveikindama konferencijos dalyvius sakė V. Čmilytė-Nielsen. Kartu linkėjo išlaikyti strateginę kantrybę, toliau savo žodžiais ir veiksmais demonstruoti vienybę.

Seimo Pirmininkė taip pat susitiko su Lenkijos Respublikos Senato Maršalka Tomašu Grodzkiu (Tomasz Grodzki), popiet susitiks su Prezidentu Andžejumi Duda (Andrzej Duda) ir Varšuvos lietuvių bendruomene, lankysis POLIN muziejuje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą