Verslas

Aviacijos industrijos apdovanojimuose Wizz Air pripažinta tvariausia oro linijų bendrove pasaulyje

Vilnius, lapkričio 4 d. Sparčiausiai auganti Europos žemų sąnaudų bendrovė Wizz Air pelnė šių metų tvariausios oro linijų grupės apdovanojimą (angl. Environmental Sustainability Award). Jis bendrovei buvo suteiktas šį ketvirtadienį vykusiame Azijos aviacijos centro (angl. Centre of Aviation, CAPA) aviacijos lyderių susitikimo atidarymo renginyje Singapūre. Wizz Air taip pat paskelbta labiausiai į aplinkosaugą orientuota tvaria oro linijų bendrove Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos regione.

CAPA aplinkosaugos ir tvarumo apdovanojimuose aviacijos sektoriaus bendrovės vertinamos už klimato kaitos iniciatyvas ir indėlį, siekiant neutralumo aplinkai. CAPA priklauso aviacijos ir kelionių sektoriaus tyrimų ir žurnalistikos tinklui „Aviation News Network“, kuris yra vienas patikimiausių šios rinkos duomenų, analizės ir įžvalgų šaltinių pasaulyje.

Tvarumo strategija

Wizz Air išmetamo anglies dioksido kiekis, tenkantis vienam keleiviui už vieną kilometrą, yra mažiausias Europoje. Bendrovė yra įsipareigojusi iki 2030 m. išmetamų teršalų kiekį sumažinti 25 proc., lyginant su 2019 m. Vienas svarbiausių Wizz Air tvarumo strategijos tikslų yra orlaivių parko atnaujinimas. Šiuo metu bendrovės orlaivių parkas yra vienas jauniausių Europoje, jį sudaro daugiau kaip 370 „Airbus A321neo“ orlaiviai, kurių vidutinis amžius – 4,6 metų. Aviakompanijos specialistai taip pat nuolat dirba su degalų taupymo iniciatyvomis ir tobulina su tuo susijusį duomenų mokslą.

Jozsefas Varadi, Wizz Air generalinis direktorius, teigia, kad gauti šį prestižinį CAPA apdovanojimą yra didelė garbė visai įmonės komandai.

„Mums didelė garbė gauti prestižinį CAPA apdovanojimą, kuriuo Wizz Air pripažįstama tvariausia oro transporto bendrove ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Vienas svarbiausių Wizz Air prioritetų – pasitelkti tokias naujausias technologijas ir inovacijas, kad kaip įmanoma labiau sumažintume išmetamo anglies dvideginio kiekius. Esame įsitikinę, kad vienam keleiviui tenkantį CO2 pėdsaką galime mažinti nuolat investuodami į moderniausius orlaivius ir variklius, – sako vadovas.

Jo teigimu, tokia strategija padės pasiekti vieną svarbiausių Wizz Air tikslų – šį pėdsaką ženkliai sumažinti iki 2030 metų ir vėliau reguliuoti oro linijų veiklos įtaką aplinkai.

„Mes ir toliau sieksime, kad Wizz Air taptų pirmu pasirinkimu ekologiškai efektyviausių kelionių ieškantiems vartotojams“, – pabrėžia J. Varadi.

Apie Wizz Air

Wizz Air – sparčiausiai auganti pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 171 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F22 finansiniais metais, kurie baigėsi 2022 m. kovo 31 d., Wizz Air rinkosi 27,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų dešimtuką, o ATW kompaniją paskelbė  2020-ųjų „Metų  aviakompanija“ – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą.

Daugiau informacijos:

Giedrė Dudavičiūtė / UAB „Adverum“ / +370 62150359

Follow us on Instagram: @wizzair

Follow us on Facebook: @wizzair

Follow us on Twitter: @wizzair

Pastabos redaktoriams:

  • Visi „Wizz Air” skrydžiai vykdomi Airbus A320 orlaiviais, turinčiais 180 vietų, A321 orlaiviais, kurie turi 230 vietų, Airbus A320neo orlaiviais su 186 vietomis ir Airbus A321neo lėktuvais, kuriuose įrengtos 239 vietos.
  • „Wizz Air” yra įdiegusi patobulintą higienos sistemą. Pvz., keleiviai privalo dėvėti veido kaukes, salono įgula turi dėvėti kaukes ir mūvėti pirštines, visas pirkimo operacijas orlaivyje prašoma atlikti naudojantis bekontaktėmis priemonėmis, keleivių prašoma laikytis fizinio atstumo, visas paslaugas rekomenduojama užsisakyti ir pirkimus atlikti internetu, prieš skrydį ir t.t.
  • Visuose „Wizz Air” orlaiviuose sumontuoti HEPA filtrai išfiltruoja 99,97% virusų ir bakterijų iš oro. Be to, visi lėktuvai yra kasdien valomi pagal griežtą grafiką, reguliariai dezinfekuojami rinkoje veiksmingiausiu pripažintu antivirusiniu tirpalu, ir papildomai tokiu pačiu tirpalu dezinfekuojami per naktį.
  • Kad užtikrintų keleivių ir įgulos sveikatą bei saugumą, „Wizz Air“ yra įdiegusi naują higienos reikalavimų sistemą. Spustelėkite čia, kad peržiūrėtumėte naują „Wizz Air“ vaizdo įrašą apie sveikatą ir saugumą.
  • Naudoti skirtų orlaivių, įgulos nuotraukų ir logotipų, rasite čia: http://wizzair.com/en-GB/press

Pranešimą paskelbė: Giedrė Dudavičiūtė, UAB ADVERUM

Parašykite komentarą