Transportas

Automobilio patikra pagal VIN kodą

Automobilio istorija yra tiesiogiai susieta su VIN kodu. Automobilio VIN kodas (arba automobilio identifikacinis kodas) yra lyg žmogaus DNR. Kiekvienos transporto priemonės VIN kodas yra sudarytas iš skirtingų raidžių ir skaičių, nusakančių automobilio modelį, pagaminimo vietą, gamintoją ir gamybos metus. Kartu šie VIN kodo simboliai kiekvienam automobiliui suteikia jo išskirtinę tapatybę. Tačiau jei jums kyla klausimas, kodėl automobilio patikra pagal VIN yra tokia svarbi norint įsigyti automobilį, galima išskirti ne vieną svarbią priežastį.

Didelė VIN kodo svarba

VIN kodas yra ypatingai svarbus todėl, kad jis suteikia mums galimybę sužinoti apie konkrečios transporto priemonės istoriją, tokiu būdu padedant įsigyti kokybišką transporto priemonę. VIN kodo pagalba galima atsekti pačius svarbiausius transporto priemonės gyvavimo metu nutikusius įvykius, kurie gali nulemti ir galutinio sprendimo priėmimą. Be automobilio patikros pagal VIN numerį, transporto priemonės pirkėjui belieka pasitikėti automobilio pardavėjo žodžiais, o tai paprastai nėra labai patikimas pasirinkimas.

Taigi, kokius privalumus būtų galima išskirti kalbant apie automobilio patikrą pagal VIN kodą?

Tikslūs techniniai duomenys ir komplektacija

Transporto priemonių rinka šiandien yra puikiai išvystyta. Automobilių savininkai kartais imasi įvairių priemonių, siekdami pakoreguoti savo eksploatuojamas transporto priemones, tokiu būdu pritaikydami jas pagal savo poreikius. Tokiais atvejais gali pasikeisti ir automobilio komplektacija bei techniniai duomenys.

Tačiau jei rinkdamiesi naudotą automobilį jūs patikrinsite jį pagal unikalų jam priskirtą VIN kodą, galėsite sužinoti jo tikslius gamyklinius techninius duomenis ir originalią komplektaciją. Tokiu būdu taps lengviau įvertinti jus dominančio automobilio parametrus ir būti tikriems, kad automobilyje nieko netrūksta. Ir tai tampa labai svarbu tiek siekiant vėliau apdrausti savo įsigytą automobilį, tiek ir naudojantis autoservisų teikiamomis paslaugomis, užsakant jūsų automobiliui reikalingas pakaitines detales bei kt.

Automobilio tapatybės įrodymas

Jau nuo seno visame pasaulyje yra susiformavusi praktika, kuomet transporto priemonių draudėjai vartotojų prašo pateikti norimo apdrausti automobilio VIN numerį. Ir tai ne tik padeda tiksliai nustatyti jau minėtus automobilio techninius duomenis bei komplektaciją, tačiau taip pat užtikrina, kad draudėjas draudžia tinkamą transporto priemonę. Kadangi VIN kodas kiekvienos transporto priemonės atveju yra unikalus ir tokio paties kodo negali turėti nei vienas kitas automobilis, tai tampa vieninteliu ir pačiu geriausiu transporto priemonės tapatybės įrodymu.

Tikroji automobilio rida

Nors manipuliavimas transporto priemonių rida yra draudžiamas, iki šiol pasitaiko atvejų, kuomet pardavėjai prieš parduodami savo automobilius ridą koreguoja, tokiu būdu siekdami lengviau ir greičiau parduoti automobilį. Tačiau jei prieš perkant automobilį bus atlikta automobilio patikra pagal VIN numerį, taps paprasčiau suprasti, kaip jo rida keitėsi bėgant metams. Jei sistemoje bus nustatyta, kad egzistuoja tam tikri ridos nesutapimai, būsite apie tai informuoti ir galėsite priimti atitinkamą sprendimą.

Informacija apie autoįvykius

Informacija apie autoįvykius, į kuriuos buvo patekusi konkreti transporto priemonė, paprastai sulaukia didžiausio vartotojų dėmesio, tačiau be VIN kodo tokią informaciją sužinoti yra per daug sudėtinga. Pasinaudojus automobilio VIN kodu galima tiksliai sužinoti visą informaciją apie iki tol oficialiai užfiksuotas automobilio žalas. Nepaisant to, kurioje šalyje automobilis buvo eksploatuojamas, sistemoje bus nurodyta, į kokius autoįvykius jis buvo patekęs, kokia žala buvo padaryta transporto priemonei ir kur visa tai įvyko.

Automobilio paskirtis

Automobilio patikra pagal VIN kodą suteikia galimybę išsiaiškinti, kokiai paskirčiai iki tol buvo naudojama transporto priemonė. Kartais automobilių pardavėjai sąmoningai nori nuslėpti faktą, jog automobilis turėjo tam tikrą komercinę paskirtį. Todėl VIN kodo pagalba galite sužinoti ar jus dominanti transporto priemonė nebuvo nuomojama, naudojama teikti taksi paslaugoms, krovinių gabenimui ir kt.

Areštas, įkeitimai, vagystės ir nuosavybės teisių suvaržymai

Transporto priemonės VIN numeris padės sužinoti ar transporto priemonė nebuvo ir nėra vogta. Jei pasirodys, kad automobilis yra vogtas, sistema nurodys konkrečią šalį, kurioje buvo įvykdytas nusikaltimas ir kurioje šalyje transporto priemonė yra ieškoma. Taip pat VIN kodo pagalba išsiaiškinsite, ar automobilis nebuvo areštuotas ir įkeistas. Svarbu ir tai, jog bus pateikti duomenys apie esamus ar buvusius nuosavybės teisių suvaržymus. Visa tai leis priimti saugų ir informuotą sprendimą.

Papildoma informacija

Automobilio VIN kodas parodo ir daugiau informacijos, kuria remiantis galima lengviau įvertinti, kokia transporto priemonė jums yra siūloma. VIN patikra padės sužinoti, kokiose pasaulio šalyse per savo gyvavimo laikotarpį automobiliui teko pabuvoti, už kokią kainą jis buvo įsigytas anksčiau, kokios buvo jo ankstesnės būklės nuotraukos, kokie buvo techninės apžiūros atlikimo duomenys ir kt.

Taigi, nepaisant to, kokių metų ir kokios būklės transporto priemonę norite įsigyti, jei ji yra naudota, automobilio patikra pagal VIN kodą turėtų būti neatsiejama automobilio įsigijimo proceso dalimi.

Parašykite komentarą