Buitis, Namai

Augintinis namuose: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Keturkojai augintiniai, laukdami mūsų grįžtančių po darbo ar kelionių, teikia didelį džiaugsmą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai augintiniai mus pasitinka su „staigmenomis“ – iškrėtę kelias šunybes. Norėdami to išvengti, galite sumaniai paruošti namus. Pateikiame naudingus patarimus, kurie padės išvengti nemalonumų.

Ieškokite alternatyvų

Nesvarbu, namuose auginate energingą šunį ar smalsią katę, visada yra tikimybė, jog bet kuris iš jų ras vieną ar kitą daiktą, su kuriuo nuspręs pažaisti. Taikiniu dažnai tampa kambarinės gėlės. Jų lapai būna nukramtyti, o žemės iškapstytos. Prireikia daug pastangų, norint išlaikyti jas gyvas.

Todėl, jei turite kambarinių gėlių, patariama jas laikyti kuo aukščiau. Kitu atveju, jeigu jau turite augintinį ir norite žalumos namuose, ideali alternatyva yra dirbtinės gėlės. Kokybiškus gaminius galite įsigyti internetu, virtualiame prekybos salone Imdeco.lt. Lengva priežiūra neapsunkins namų ruošos ir būsite tikri, kad gėlės nevys dėl nuolatinių prisilietimų.

Pasirūpinkite pramogomis

Prieš išeidami iš namų, įsitikinkite, kad palikote pakankamą kiekį žaislų. Tai labiau taikoma energingus šunis auginantiems šeimininkams. Šuo, turėdamas pakankamą kiekį žaislų, nenuobodžiaus ir nevaikščios po namus, ieškodamas avalynės ar kitų daiktų, kuriuos galėtų sugraužti. Jei keturkojis draugas neramus, internete raiste gyvūnams skirtą garso takelį – jame įrašyti įprasti buities garsai.

Užtikrinkite pakankamą kiekį aktyvumo

Augintiniai yra itin žaismingi ir kupini energijos, todėl jiems būtina užtikrinti didelį aktyvumą. Kaip ir žmonėms, taip ir augintiniams, namuose ilgainiui tampa nuobodu. Pavyzdžiui, kai šunys neišeikvoja pakankamai energijos, jie pradeda niokoti namus ar kitus daiktus. Šiuo atveju taikiniais tampa minkšti baldai, kuriuos jie pradeda kandžioti ir draskyti.

Norėdami išvengti destruktyvaus augintinio elgesio, pasirūpinkite žaidimams naudojamais specializuotais ar namų buityje nebereikalingais, saugiais daiktais. Tai gali būti sena kartoninė dėžė ar koks kitas daiktas. Žinoma, grįžus namo, visuomet skirkite laiko šunų treniruotėms ir ilgiems pasivaikščiojimams.

Apgalvoję augintiniui pritaikytos aplinkos niuansus, suteikę pakankamai pramogų ir skyrę aktyvaus laiko, galėsite ramiai palikti keturkojus draugus. Žinodami, jog viskas liks savo vietose. Beje, įvairūs moksliniai tyrimai patvirtina, kad rūpinimasis naminiais gyvūnėliais, paskatina šeimininkus būti aktyvesniais socialiai ir fiziškai.

Parašykite komentarą