Įvairenybės

„AUGA group“ užbaigtas perėjimas prie ekologinio ūkininkavimo atveria naujas galimybes

Rugpjūtį „AUGA group“ priklausančios žemės ūkio bendrovės sėkmingai užbaigė perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo laikotarpį, pradėtą 2015 m. – joms įteikti europiniai ekologinio ūkininkavimo sertifikatai. Nuo šiol įmonių grupės bendrovių auginami javai ir primelžiamas pienas tampa ekologiškai sertifikuoti, iš jų planuojama gaminti naujus ekologiškus produktus.

„Trejus metus ūkininkavome ekologiškai, laikydamiesi visų ekologinės gamybos reikalavimų. Šiuo metu iš 33 000 ha mūsų dirbamų plotų 30 379 ha jau yra sertifikuoti. Gauti sertifikatai patvirtina, kad šiuose laukuose auginama produkcija ir 3500 melžiamų karvių pienas atitinka Europos Sąjungoje pripažintus griežtus ekologijos standartus. Likę plotai, kurie yra P1 ir P2 statuso, bus sertifikuojami atitinkamai 2018 ir 2019 metais. Sėkmingai užbaigtas perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpis mums reiškia pasirinktos veiklos krypties įgyvendinimą ir simbolizuoja stiprėjantį ekologinį ūkininkavimą Lietuvoje“, – teigia „AUGA group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

„AUGA group“ priklausančios didžiausios pievagrybių augintojos Baltijos regione „Baltic Champs“ auginami grybai ekologinį sertifikatą gavo 2015 metais. 2016 m. užaugintos ir rinkai pristatytos ekologiškos, sertifikuotos daržovės bei konservuoti gaminiai su nauju ekologiškų prekių ženklu AUGA. Šiais metais sertifikuoti „AUGA group“ bendrovių žemės plotai, kuriuose auginami javai, rapsai, daržovės, ankštiniai, pašariniai augalai, taip pat melžiamų karvių banda.

Anot K. Juščiaus, gauti nauji sertifikatai suteiks galimybę plėstis į naujas kategorijas – pasiūlyti rinkai ekologiškus grūdų ir pieno produktus.

Sertifikatams gauti – griežti reikalavimai

Dveji perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo laikotarpio metai skirti dirvožemiui išsivalyti ir vykdyti veiklą pagal europinius ekologinio ūkininkavimo reikalavimus – naudoti atitinkamą sėjomainą, tręšimą, augalų apsaugos būdus. Sertifikuotuose ūkiuose leidžiama naudoti tik organines trąšas, draudžiama naudoti chemikalus ir genetiškai modifikuotus organizmus, taip pat ūkininkaujant būtina visapusiškai saugoti gamtą, rūpintis gyvulių gerove. Ekologinio ūkininkavimo sertifikatas garantuoja, kad ūkio veikla vykdoma pagal nustatytus reikalavimus. Šiuos sertifikatus Lietuvoje išduodančios VšĮ „Ekoagros“ duomenimis, per metus  vidutiniškai išduodama apie 2500 ekologinio ūkininkavimo sertifikatų.

„Vertinant bendrus sertifikavimo rodiklius Lietuvoje, akivaizdu, kad perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo laikotarpis nėra toks paprastas. Tai – itin sudėtingas procesas, tad šio etapo užbaigimas rodo, kad viską, ką darome, darome atsakingai, kryptingai ir sėkmingai“, – įsitikinęs K. Juščius. Pasak jo, nors užauginti ekologišką produkciją yra kur kas sudėtingiau, „AUGA group“ patirtis parodė, kad, pritaikant inovacijas ir investuojant į technologijas, įmanoma pasiekti gerų ūkininkavimo rezultatų ir pasiūlyti konkurencingą produkcijos kainą.

„Būdami viena didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovių, veikiančia principu „nuo lauko iki lentynos“, pateikiame platų asortimentą ekologiškų maisto produktų, pagamintų iš savo užaugintų žaliavų, užtikriname visišką produktų atsekamumą ir siekiame padaryti ekologišką bei tvariai užaugintą maistą prieinamą visiems, – sako „AUGA group“ valdybos pirmininkas.

Užsienyje jau pelnė pripažinimą

Užsienyje prekės ženklas „AUGA“ jau pelnė klientų pasitikėjimą: dalyvaudama tarptautinėse parodose, 2017 m. „AUGA group“ pelnė geriausio ekologiško produkto apdovanojimą „Gulfood Innovation Awards“ Dubajuje, tapo finalininkais geriausio ekologiško produkto ir geriausio dizaino kategorijose „World Food Innovation Awards“ Londone, o Lietuvoje 2016 m. buvo apdovanoti už geriausią šviežio maisto produktų dizainą Nacionaliniuose pakuotės dizaino apdovanojimuose.

„AUGA group“ produkciją platina didžiausia ekologiškų prekių didmenininkė Didžiojoje Britanijoje „Tree of life“. Pagrindinės eksporto rinkos šiuo metu yra Skandinavijos šalys, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Suomija, Prancūzija, Italija, Japonija, Pietų Korėja. Įmonių grupės „AUGA group“ eksportas 2016 m. sudarė 56 proc. pardavimų, įskaitant žaliavinius produktus.

Sertifikuotos produkcijos gamintojai pastebi, kad susidomėjimas ekologišku maistu auga ir Lietuvoje. „AUGA group“ ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa rodo, kad du trečdaliai (65 proc.) gyventojų pasitiki ekologiškos produkcijos augintojais ir gamintojais, o europinio ekologinio ūkininkavimo ženklą (žalią lapą) atpažįsta 59 proc. Lietuvos gyventojų.

Apie „AUGA Group“

AB „AUGA Group“ yra didžiausia ekologinio žemės ūkio ir investicijų įmonių grupė Lietuvoje bei viena didžiausių Europoje. Grupės įmonės vadovaujasi vizija, kad ekologiškas ir tvariai užaugintas maistas gali būti prieinamas visiems. Įgyvendindama šią viziją, „AUGA Group“ kuria unikalų Europoje verslo modelį, paremtą naujausiomis mokslo žiniomis ir tausojančių ekologinio ūkininkavimo technologijų pritaikymu visuose žemdirbystės, gyvulininkystės ir grybininkystės procesuose. 2016 m. rugsėjo mėn. „AUGA group“ Lietuvos rinkai pristatė ekologiško tvariai užauginto maisto prekės ženklą AUGA. 2016 m. įmonių grupės apyvarta siekė 39,6 mln. Eur., o grynasis pelnas sudarė 2,14 mln. Eur. Grupės akcijomis prekiaujama Vilniaus ir Varšuvos akcijų biržose.

Pranešimą paskelbė : Kristina Karnickaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą