Laisvalaikis

Atlikėjas Princas ėmėsi kovos su piratavimu internete

Svetainė „The Pirate Bay” pastaruoju metu tapo daugelio autorių teisių gynėjų taikiniu. Neseniai rašėme apie tai, kad keliems iš ties ja dirbančių asmenų Švedijos prokuroras rengiasi pateikti kaltinimus. Na o dabar „piratų įlanką” užsipuolė ne pirmos jaunystės popžvaigždukas Princas.

Ekstravagantiškasis atlikėjas pakilo į tikrą karą su piratais. Jo atstovai JAV, Švedijos ir Prancūzijos teismams įteikė krūvas ieškinių prieš nelegalią muziką platinačias svetaines ir bendroves. Greitu laiku į teismą už paramą piratams „The Pirate Bay” žadama tempti ir visas bendroves, kurios šioje svetainėje reklamuojasi. Anksčiau buvo skelbta, kad vien iš banerių „The Pirate Bay” per mėnesį uždirba daugiau nei 70 tūkstančių JAV dolerių, tačiau svetainės atstovai tą neigė.

Princas čia nežada sustoti. Anot jo atstovo, teisininkų taikiklyje yra ir „YouTube” bei „eBay” sistemos. Pirmoji dėl to, kad leidžia publikuoti autorių teisių saugomus įrašus, na o antroji dėl to, jog sudaro sąlygas prekybai piratine produkcija.

„YouTube” atstovai tokius planus komentavo trumpai – anot jų, autorių teisės gerbiamos ir jei atlikėjo atstovai kreipsis, jų nurodyti įrašai iš sistemos gali būti pašalinti. Tuo tarpu „The Pirate Bay” eilinį kartą pasišaipė iš puolimo bei pastebėjo, kad iš Princo atstovų asmeniškai jokių žinių kol kas nėra gavę.

Sklando gandas, jog popžvaigžduko teisininkai bando uždaryti ir kelis fanų puslapius dėl to, jog juose esą skelbiamos autorių teisių saugomos nuotraukos, dainų tekstai ir panašiai. Jis kol kas nepatvirtintas.

Beje, ne taip seniai tas pats Princas plačiai pagarsėjo tuo, jog savo naują albumą nemokamai išplatino internete, tuo sukeldamas įrašų kompanijos įtūžį. Keistas popmuzikos pasaulis…

Šaltinis: Games.lt

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Parašykite komentarą