Mokesčių naujienos

Ar teisingai tvarkomi finansai garantuoja saugumo jausmą?

Finansai – tai yra ta kasdieninio gyvenimo dalis, kuri reikalauja daugiausia mūsų pastangų, kartais kelia rūpesčius ir suteikia beprotiškai daug galimybių. Kiekvienas žmogus uždirbdamas pajamas, stengiasi kuo geriau valdyti savo finansinius resursus. Dalis žmonių atideda atostogoms, studijoms ar liaudiškai vadinamai „juodai dienai“.  Kiti stengiasi kiek galima labiau sumažinti savo finansines išlaidas, atsisakydami brangesnių pramogų, rūbų ar avalynės.

Finansų ekspertai rekomenduoja kas mėnesį taupymui atidėti bent 10-20 % savo pajamų, todėl žmonės ieško įvairiausių būdų kaip papildomai užsidirbti ir padidinti savo finansus. Tačiau nemažai žmonių turi įvairiausių finansinių įsipareigojimų bankams, lizingo ar draudimo bendrovėms. Taip pat nemaža finansų dalis atitenka ir įvairiems mokesčiams, pvz. būsto nuomai, komunalinėms išlaidoms, transportui, maistui ir pan. Todėl reiktų ne tik fiksuoti savo pajamas, bet ir susivesti išlaidas. Taip žinosite ne tik savo finansinį balansą, bet ir sritis, kurioms išleidžiate savo didžiąją finansų dalį. Turėdami šią informaciją, realiai galėsite įvertinti savo galimybes ir rečiau liksite skolingi ar pakliūsite į nepatogias situacijas.

Jei turite savo verslą, tai finansinė apskaita yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuris būtinas jūsų verslo sėkmei. Skaidri išlaidų, pajamų ir pelno apskaita jums padės plėtoti savo verslą, vykdyti verslo sandorius ir garantuoti savo darbuotojams laiku mokamą darbo užmokestį. Reiktų nepamiršti, kad dauguma jūsų partnerių gali įvertinti ir jūsų kreditingumo istoriją, kas labai stipriai veikia verslo gerą vardą ir reputaciją.

Todėl rekomenduotina rinktis patikimus specialistus, teikiančius buhalterinės apskaitos paslaugas, kurie ne tik patars kaip geriau valdyti savo finansus, bet ir padės tinkamai administruoti reikalingus finansinius dokumentus.

MOKAM buhalterių biuras teikia buhalterines paslaugas mikro, smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Taip pat konsultuoja įmonių steigimo, reorganizavimo bei akcijų pirkimo-pardavimo klausimais.

 

 

Parašykite komentarą