Buitis, Namai

Ar galima katę šerti vien tik konservais?

Katės šeriamos sausu maistu mažai suvartoja vandens, todėl reiktų dažniau duoti konservų. Geriausia būtų derinti sausą maistą su konservais. Jeigu gyvūną nutarėt palepinti konservais, sauso maisto  dozė, turėtų sumažėti, svarbu, nuolat stebėti gyvūną, ar maistas jam tinka, ar neatsiranda  virškinimo sutrikimų, ar jis nepradeda kasytis. Sausas maistas yra skirstomas į tris klases: ekonominės, premium ir superpremium. Ekonominės klasės  maiste  yra didelis kiekis angliavandenių, skonio ir kvapo stipriklių, druskų. Tokio maisto gyvūnas suėda daugiau, tačiau jame nėra reikalingo kiekio maistinių  medžiagų, padidėja tikimybė susirgti diabetu, atsiranda nutukimas ir įvairūs uždegimai. Šeriant premium ir superpremium klasės maistu gyvūnas gauna daug vitaminų, mineralinių medžiagų bei svarbių amino rūgščių, aukštos kokybės baltymų ir sočiųjų bei nesočiųjų riebiųjų rūgščių.

Kodėl svarbu skaityti pašaro pakuočių etikėtes?

Ant pakuotės etikėtės, pirmasis išvardytas ingredientas turėtų būti mėsa: vištiena, ėriena ar kalakutiena, taip pat nurodytos gamintojų rekomendacijos dėl šėrimo normų ir pašaro sudėtyje esamų vitaminų A, B, C, B12, mineralinių medžiagų, tokių kaip kalcis, fosforas, geležis, cinkas, tai medžiagos, kurios padeda palaikyti sveikus kaulus, sąnarius, stiprina imunitetą.

Šlapias kačių maistas

Šlapias maistas praturtintas maistingomis medžiagomis ir yra labai naudingas  augintinių sveikatai. Katės yra mėsėdės, todėl visas maistines medžiagas privalo gauti iš gyvūninės kilmės baltymų. Renkantis konservus, didžiausią dėmesį reikia skirti į baltymų kiekį. Nesirinkite konservų, kurių sudėtyje yra mažiau nei 8 proc. baltymų, kuriuose yra dirbtinių medžiagų, skonio stipriklių ir konservantų.

Kačių nutukimas

Katės, kurių mityba susideda tik iš šlapio maisto yra linkusios labiau  tukti ir sirgti diabetu, negu katės kurios minta sausu maistu. Taip gali atsitikti dėl  nuolatinio sauso ėdalo buvimo dubenėlyje, prie kurio katė gali prieiti betkada. Jeigu katė tampa apkūnesnė, reikalinga mažinti sauso ėdalo kiekį ir neduoti priėjimo prie jo visą parą. Norint išvengti kačių nutukimo ar diabeto reikėtų šerti tik  aukščiausios kokybės pašaru.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

  • gerdunka222

    pirkit kokybišką maistą ir nebus bėdų… mūsiškė valgo tik sausą maistą. neduokit maisto belenkokio nuo stalo, mes renkamės ką pirkt ir dažniausiai čia vet vaistinėse randami geros sudėties maistai.

Parašykite komentarą