Studijos

Aptartos šiųmečio projekto „Misija Sibiras“ gairės

Artėjant Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas susitiko su projekto „Misija Sibiras“ vadove Aiste Eidukaityte.

Šiemet „Misija Sibiras“ mini 15-uosius veiklos metus. Susitikime aptartos tolesnės projekto perspektyvos bendradarbiaujant su Kultūros ministerija.

Susitikime taip pat kalbėta apie projekto „Misija Sibiras“ nuo 2016 m. birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, vykdomą tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurią kasmet palaiko Kultūros ministerija. Pasak A. Eidukaitytės, šiemet siekiama, kad renginys apimtų visą Lietuvą.

Šiemet „Misija Sibiras“ sieks dar daugiau veiklų nukreipti į visuomenę Lietuvoje išlaikant ir daugiausiai visuomenės dėmesio sulaukiančias veiklas: ekspediciją į lietuvių tremties bei kalinimo vietas, keliones po mokyklas, vietos ir pasaulio lietuvių bendruomenes, įmones.

Pernai liepos pabaigoje Kultūros ministerijoje viešėjo devyni projekto „Misija Sibiras“ dalyviai, kurie su ministerijos bendruomene pasidalijo šviežiausiais įspūdžiais ir įsimintiniausiomis istorijomis iš ekspedicijos Kazachstane.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą