Studijos

Veterinarinės medicinos studijoms – europinė akreditacija

Europos universitetinių veterinarijos mokyklų asociacija (EAEVE) akreditavo Lietuvoje vienintelį veterinarijos gydytojus rengiantį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakultetą. 

Akreditacijos sertifikatas fakulteto dekanei prof. dr. Vitai Riškevičienei įteiktas gegužės 30-tąją Zagrebe (Kroatija) vykusios EAEVE 32-osios generalinės asamblėjos metu.

EAEVE akreditacija – aukščiausio lygio, itin nelengvai pasiekiamas veterinarinės medicinos studijų įvertinimas, liudijantis, kad studijos atitinka Europos veterinarijos studijų vertinimo sistemos (ESEVT) standartus, užtikrinančius aukštą šių studijų kokybę.

LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. Mindaugas Malakauskas šią akreditaciją vertina kaip didžiulę tarptautinę Veterinarijos fakulteto pažangą ir mano, jog itin populiari veterinarinės medicinos studijų programa taps dar patrauklesnė Lietuvos ir užsienio šalių jaunimui.

LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. dr. Vita Riškevičienė pastebėjo, kad dėl turinio ir itin aukštų specifinių kokybės reikalavimų veterinarinė medicina – išskirtinė studijų programa. EAEVE akreditacija šiandien ne tik leidžia pasidžiaugti tarptautinio lygio pripažinimu, bet ir kelia iššūkį nuolat gerinti studijų infrastruktūrą, kad ir toliau būtų užtikrinama europinės akreditacijos standartus atitinkanti studijų kokybė.

LSMU parengti veterinarinės gydytojai – itin pageidaujami specialistai, net apie 90 proc. jų sėkmingai įsidarbina Lietuvos bei užsienio privataus ir valstybinio sektoriaus įmonėse.

Nors ūkinių gyvūnų skaičius Lietuvoje sumažėjo, veterinarijos gydytojų poreikis Lietuvoje nemąžta, nes daugėja naminių augintinių, žirgų ir kitų gyvūnų, kuriems reikalinga profesionali veterinarinė pagalba. Veterinarijos gydytojai taip pat rūpinasi visuomenės sveikata, užtikrina maisto saugos ir kokybės reikalavimus, įgyvendina „Vienos sveikatos” koncepciją kovai su antimikrobiniu atsparumu.

Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą