Verslas

Apsaugos kompanijos susiduria su aukštesniais reikalavimais viešuosiuose pirkimuose

Lietuvos Standartizavimo departamento duomenimis, pernai Lietuvoje labiausiai išaugo išduotų profesinės sveikatos ir saugos (44 proc.), taip pat aplinkos apsaugos vadybos sistemų (34 proc.) sertifikatų skaičius. Daugelis Lietuvoje veikiančių apsaugos kompanijų turi kokybės vadybos sistemų sertifikatus, tačiau darbuotojų saugumu bei aplinkosauga kol kas labiausiai susirūpinusi bendrovė „G4S Lietuva”. Sertifikatų skaičiaus augimą lemia didėjanti įmonių bei valstybinių institucijų socialinė atsakomybė, be abejo, ir dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose.
Kokybės vadybos sertifikatas yra skirtas pademonstruoti, kad įmonė valdo savo produkcijos ir paslaugų kokybę. Anksčiau pirkėjai pirmiausia buvo suinteresuoti gauti kokybišką produktą ar paslaugą, o rūpestis gamta ir darbuotojais buvo antraeiliai dalykai. Tačiau pastaraisiaisi metais ši nuostata keičiasi.
„Pirkėjai pradėjo labiau vertinti kompanijas, kurios gamindamos produktą ar teikdamos paslaugą atsižvelgia į jų daromą poveikį gamtai bei darbuotojų darbo sąlygas, kitaip tariant yra socialiai atsakingos“, – teigė UAB „Bureau Veritas Lit“ Sertifikavimo pardavimų vadovas Ainas Arust.
Valstybiniuose viešųjų pirkimų konkursuose reikalaujant iš tiekėjų ISO 14001 ir OHSAS 18001 sertifikatų, yra skatinamas socialiai atsakingas verslas, todėl nemaža dalis įmonių diegiasi ir sertifikuojasi šias sistemas, kad atitiktų tiekėjams keliamus reikalavimus.
„Pasaulyje jau kurį laiką yra įprasta, kad socialiai atsakingo elgesio iš savo tiekėjų reikalauja ne tik valstybinės bet ir privačios įmonės. Nors Lietuvoje tokios tendencijos pastebimos dar tik kai kuriose įmonėse, panašu, kad vakarietiškos tendencijos „atnešamos“ ir į Lietuvą. “, – pažymėjo A. Arust.
Minėtiems verslo aspektams neliko abejinga didžiausiam saugos koncernui pasaulyje priklausanti saugos tarnyba „G4S Lietuva”. Kompanija atitiko standartų keliamus reikalavimus, todėl yra sėkmingai gavusi ne tik kokybės vadybos (ISO 9001), bet ir aplinkos vadybos sistemų (ISO 14001) bei profesinės sveikatos ir saugos (OHSAS 18001) sertifikatus.
„Mūsų verslo sėkmė – aukšti reikalavimai pirmiausia sau, todėl darome ryžtingus veiksmus, kad mūsų klientams nekiltų klausimų dėl atsakingo požiūrio į verslą“, – kalbėjo UAB „G4S Lietuva” generalinis direktorius Saulius Tulevičius. Vadovo teigimu, geriausiai tą patvirtina pačių klientų atsiliepimai.
„Jau ne pirmi metai savo veikloje atsižvelgiame į įvairius kokybę patvirtinančius kriterijus. Todėl natūralu, kad rinkdamiesi saugos paslaugų bendrovę, kaip vieną iš reikalavimų įtraukėme ir socialinę atsakomybę patvirtinančius sertifikatus“, – kalbėjo „Swedbank“ banko, kuris šiuo metu naudojasi bendrovės „G4S Lietuva” paslaugomis, atstovas spaudai Saulius Abraškevičius. – Būdamas socialiai atsakingas ir orientuodamasis į klientų poreikius, mūsų bankas to paties reikalauja ir iš pagrindinių paslaugų teikėjų“.
Anot A. Arust, reikalavimas iš tiekėjo ISO 9001 sertifikato yra viena iš priemonių užsitikrinti sutartinių reikalavimų įvykdymą, t. y. kokybę. Jei perkančiosios kompanijos ar valstybės politika yra skatinti savo tiekėjus rūpintis aplinka, darbuotojais, tai kitų atitinkamų sertifikatų įtraukimas į sąlygas ir yra šios politikos įgyvendinimas.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą