Investicijos

Alpari lapkričio 26-30 d. Forex rinkos apžvalga

Šią savaitę didelių pokyčių nenumatoma – euro zonoje rimsta aistros dėl dar vienos finansinės paramos Graikijai, o pagrindinis pasaulio rinkų dėmesys vėl krypsta į rezoliuciją dėl JAV „fiskalinio skardžio“.

JK

Didelių pokyčių Jungtinės Karalystės ekonomikoje šią savaitę taip pat nebus, nes didžiausias dėmesys kreipiamas Europos plėtrai. Kairiųjų sprendimas paskirti Didžiosios Britanijos banko vadovu Mark Carney sukėlė daug diskusijų rinkoje – vis dar svarstoma, ar tokie pokyčiai artimiausiu metu sustiprins JK ekonomiką ir kokią įtaką jie turės dabartinei monetarinio stimuliavimo programai.

EURO ZONA

Visą šią savaitę euro zonos šalyse didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į antradienio rytą priimtą nutarimą dėl finansinės paramos Graikijai ir kaip jis paveiks rinkas. Taigi, po to, kai šis klausimas buvo galiausiai išspręstas, susitelkta ties Pietų Europos valstybių, t.y. Ispanijos ir Portugalijos ekonomikos būkle. Dar antradienį Portugalijos parlamentas paskelbė 2013 metų biudžetą, kuriame atsispindi išlaidų mažinimo ir mokesčių didinimo tendencijos – tokiu būdu siekiama įvykdyti šaliai suteiktos 78 milijardų eurų finansinės paramos sąlygas.

Galiausiai atkreiptas dėmesys ir į Vokietijos, Italijos ir visos euro zonos nedarbo rodiklius. Be to, šios savaitės skolos vertybinių popierių emisija ir pardavimas aukcione parodys, kokia situacija vyrauja rinkose, nes dar trečiadienį bus parduodami Vokietijos penkerių metų iždo vekseliai, antradienį – Italijos nulinės atkarpos ir su infliacija susietos obligacijos, ilgalaikės biudžeto sąskaitos (trečiadienį) bei vidutinio laikotarpio ir ilgalaikės skolos (ketvirtadienį).

AZIJA IR OKEANIJA

Vis dėlto savaitė ganėtinai įtempta Japonijai. Ketvirtadienį ši trečioji pagal dydį pasaulio ekonomikos šalis paskelbia net šešis itin svarbius rodiklius, įskaitant metinius pramonės pasitikėjimo ir privataus vartojimo rodiklius. Preliminarūs spalio mėnesio pramonės produkcijos pokyčiai turėtų atskleisti, kaip pramonės aplinką veikia sumažėjusi Kinijos vartotojų paklausa.
Tikimasi, jog dėl trečiąjį šių metų ketvirtį įvykdytų pokyčių Australijos ekonomikos rodikliai išaugs 2,2 % (antrąjį ketvirtį šis skaičius siekė vos 0,2 %). Nors privataus kapitalo išlaidos ir sumažės, prekybininkai tikisi, kad paskutinįjį metų ketvirtį Australijos ekonominė situacija vis dėlto gerės.

Valiutos

EUR/USD. Per pastarąsias keletą savaičių euro situacija dolerio atžvilgiu buvo žymiai geresnė. Antradienį buvo tikimasi dar vienos finansinės paramos Graikijai, o po jo prekyba rinkoje ypač suaktyvėjo. Ši valiutų pora sugrįžo prie ankstesnės, rugsėjo ir spalio mėnesį vyravusios konsolidavimo srities (1.31–1.28).

USD/JPY. Po to, kai naujoji valdžia nurodė, jog monetarinio stimuliavimo programa gali būti visiškai neribojama, per pastarąsias dvi savaites dolerio ir jenos valiutų poros situacija tapo ypač nepastovi. Pasiektas 100,0 lygis Fibonačio skalėje, po kurio akivaizdžiai vyravo konsolidavimo laikotarpis.

GBP/USD. Per praėjusias dvi savaites svaro sterlingo situacija dolerio atžvilgiu buvo ypač gera. Pastarosios prekybos dienos padėjo nustatyti viršutinę mažėjimo ribos sritį, kurią peržengus galima tikėtis ryškaus kainų kilimo. Ar ši tendencija išliks, galime matyti iš 23,6 reikšmės Fibonačio skalėje (liepą reikšmė buvo maža, o rugsėjį – didelė). Šiuo metu rinkoje dominuoja per didelis pirkimas, taigi, atsižvelgiant į anksčiau vyravusias tendencijas, galima daryti prielaidą, kad rodikliai mažės.

AUD/USD. Per pastarąsias prekybos dienas Australijos dolerio situacija ypač pagyvėjo. Dar nuo 2012 metų rugsėjo mėnesio besiformuojantis simetriškas trikampis rodo, jog situacija gali ženkliai pasikeisti. Dabar, kai akivaizdžiai matomas šios valiutų poros reikšmių didėjimas, galima teigti, kad prekyba vyksta viršutinėje diagramos dalyje. Tokie duomenys leidžia prekybininkams tikėti, jog kitą savaitę Australijos ir JAV dolerio valiutų pora pasistūmės 1,52 reikšmės link. Vis dėlto rinka gali persipildyti, o tuomet tendencijos visiškai pasikeis.

James Hughes
Vyriausiasis rinkos analitikas
„Alpari”
www.alpari.com
Pastaba: šiame straipsnyje pateikiama asmeninė nuomonė ir idėjos, jis neturėtų būti priimamas ar klaidingai suprantamas kaip investavimo patarimas.

Parašykite komentarą