Bankai ir Draudimas,  Investicijos,  IT naujienos

Kaip kriptovaliutos keičia mūsų bendravimo internete būdą?

Kriptovaliuta tampa vis žinomesnė ir populiaresnė visame pasaulyje. Tačiau, kadangi ji yra palyginti nauja, galbūt nesate su ja susipažinę ir nežinote, kodėl ji apskritai yra tokia svarbi. Pats metas sužinoti, kaip kriptovaliuta padarys pasaulį geresnį. Iš esmės kriptovaliuta yra elektroniniai pinigai, saugomi elektroninėse piniginėse arba kompiuterinėse rinkmenose.  Be to, kriptovaliuta pervedama ir stebima naudojant „blockchain“ technologiją. Ši technologija chronologiškai seka kiekvieną atnaujinimą ar pervedimą. Tada ji saugo informaciją šifruotai, kad bet kas galėtų ją pamatyti. Tačiau esamų duomenų negalima pakeisti. Bitkoinas yra viena žinomiausių kriptovaliutų. Be to, yra tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų. Ne visos kriptovaliutos tarnauja tam pačiam tikslui. Vienos skirtos bendram naudojimui, kitos sprendžia konkrečias problemas ir (arba) tarnauja konkrečioms pramonės šakoms. Kriptovaliuta gali atrodyti kaip ateities technologija. Ji sukėlė ir sukels revoliuciją mūsų pinigų laikymo, atsiskaitymo už prekes ir paslaugas ir verslo vykdymo srityje. Be to, yra ir kitų būdų, kaip kriptovaliuta padarys pasaulį geresnį.

Kas gi yra „Blockchain“?

Tokio tipo sistema vadinama „Blockchain“. Ji nepriklauso jokiam centriniam asmeniui ar įmonei. Veikiau informacija saugoma daugybės asmeninių kompiuterių sistemoje, todėl nėra tarpininko. Ji decentralizuota ir paskirstyta, todėl nė vienas asmuo negali jos sunaikinti ar sugadinti. Tačiau bet kas gali naudotis sistema ir padėti ją valdyti, nes informacija yra apsaugota kriptografijos priemonėmis.

1.      Unifikuoti ryšiai

„Blockchain“ gali užtikrinti greitesnį, saugesnį ir patikimesnį automatinį bendravimą. Automatinis arba skaitmeninis bendravimas, grindžiamas iš anksto parengtais algoritmais, kai kuriose pramonės šakose jau vyksta plačiu mastu. To pavyzdžiai – el. laiškai, sistemos įspėjimai ir pranešimai apie skambučius. Šiuo metu daug komunikacijos yra automatizuota, tokio tipo komunikacija paprastai yra nekritinė ir asinchroninė.  Ateityje „blockchain“ gali pakeisti žaidimo sąlygas, kad autorizuotas, dvikryptis bendravimas ir sandoriai vyktų laisviau automatizuotoje aplinkoje ir būtų sukurtas nekintamas bendravimo įrašas. Tai labai padidins mūsų ryšių saugumą ir patikimumą. Ateityje, kompanijos kaip tai, galėtu pradėti tai pat išsiplėsti ir priimti kriptovaliuta ir dar labiau užtikrinti savo žaidėjų saugumą.

2.      Sutelktinis finansavimas ir aukojimas labdaros organizacijoms

Aukoti kilniam tikslui niekada nėra bloga idėja. Tačiau kokia jūsų paaukotos sumos dalis iš tikrųjų skiriama tiems, kuriems ji skirta? „Blockchain“ gali padėti užtikrinti, kad jūsų pinigai nukeliautų būtent ten, kur reikia. Bitkoinais grindžiamos labdaros organizacijos jau kuria pasitikėjimą naudodamos išmaniąsias sutartis ir internetines reputacijos sistemas, o aukotojai gali matyti, kur nukeliauja jų aukos, naudodamiesi saugia ir skaidria didžiąja knyga. Todėl žmonės įgyja pasitikėjimo šioms kompanijomis, ir mažiau žmonių jaučiasi lyg pinigai nukeliavo į balą.

3.      Nuoma ir Dalijimasis kelione

„Bolt” ir „Wolt” gali atrodyti kaip decentralizuoti tinklai, tačiau platformos savininkai visiškai kontroliuoja tinklą ir, žinoma, ima mokestį už savo paslaugas. „Blockchain“ gali sukurti decentralizuotas tarpusavio dalijimosi važiavimo programėles ir leisti automobilių savininkams automatiškai mokėti už tokius dalykus kaip automobilių stovėjimo aikštelė, kelių mokesčiai ir degalai.

Išvada

Nors „Blockchain“ dar palyginti nauja ir daugelis eksperimentų bus nesėkmingi, o ne sėkmingi, inovacijų galimybės yra neribotos. Kartu su išvardytais punktais ji turės įtakos mažmeninei prekybai, komunikacijai ir daugeliui kitų sričių. Pasiruoškime ateičiai, kurioje paskirstytieji, autonominiai sprendimai vaidins didžiulį vaidmenį – tiek mūsų asmeniniame gyvenime, tiek versle.

Parašykite komentarą