Verslas

Algų didinimui „Maxima“ kas mėnesį papildomai skirs po 1 mln. eurų

Lietuviškas prekybos tinkas „Maxima“ nuo kitų metų darbuotojams vėl kelia atlyginimus. Daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų algos padidės iki 18 proc. Spartesnį atlyginimo augimą pajus mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių darbuotojai. Iš viso „Maximos“ darbo užmokesčio fondas kitąmet didės beveik 13 mln. eurų.

„Darbo užmokestį peržiūrime kasmet – 2022-uosius vėl pradėsime atlyginimų darbuotojams didinimu. Vertiname savo darbuotojus už įdedamas kasdienes pastangas, absoliučiai daugumai jų bus pakeltas darbo užmokestis. Taip pat priėmėme sprendimą papildomai algas didinti dirbantiesiems regionuose, kur pagal bendrą Lietuvos darbo rinką matomas atotrūkis. Esame didžiausias Lietuvos darbdavys, todėl norime išlaikyti tvarų atlyginimų augimą visuose Lietuvos regionuose“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Iš viso nuo 2022 metų sausio 1 dienos atlyginimai bus pakelti 90 proc. arba daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų. Didesnį darbo užmokestį gaus praktiškai visi „Maxima“ parduotuvių ir maisto gamybos cechų darbuotojai. Taip pat algos bus didinamos 54 proc. logistikos centrų ir 30 proc. administracijos darbuotojams.

Skaičiuojama, kad kitąmet „Maximos“ darbuotojams atlygis vidutiniškai augs 12 proc.

J. Bivainytė pažymi, kad darbuotojams ir toliau papildomai bus mokamos skatinamosios premijos. Jau antrus metus „Maxima“ darbuotojų premijavimo apimtys yra išplėstos. Kasmėnesiniai priedai siekia apie 15 proc. darbo užmokesčio.
„Augant bazinei darbo užmokesčio daliai išlieka galimybė papildomai užsidirbti ir per kintamąją atlygio dalį. Įdiegta motyvacinė atlygio sistema leidžia ne tik gauti didesnį atlygį, bet ir skatina darbuotojus tobulėti bei kopti karjeros laiptais“, – akcentuoja „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Per devynis šių metų mėnesius „Maxima“ darbuotojų skatinimui išmokėta virš 12,8 mln. eurų premijų, t. y. 27 proc. daugiau nei pernai. Skatinamosios premijos skiriamos už darbuotojų pasiektus individualius bei komandinius rezultatus.

Prekybos tinklas „Maxima“ jau beveik metus laiko įgyvendina darbo užmokesčio viešinimo iniciatyvą. Kas mėnesį viešai yra skelbiami išsamūs duomenys apie darbuotojams mokamą vidutinį atlyginimą. Informaciją apie „Maximos“ darbo užmokesčio politiką ir statistinius duomenis galima rasti: https://www.maxima.lt/darbo-uzmokestis.
Šiais metais vidutinis „Maximos“ darbuotojo atlyginimas yra dešimtadaliu didesnis lyginant su pernai. Bazinių atlyginimų fondas 2021-ųjų pradžioje buvo padidintas 8 mln. eurų.

Prioritetas – darbuotojų saugumas ir sveikata

„Tebesitęsianti COVID-19 pandemija ir toliau reikalauja padidinto dėmesio darbuotojų saugumui. Norime, kad darbuotojai jaustųsi saugūs ir fiziškai, ir emociškai, ir finansiškai. Stengsimės sudaryti kuo saugesnes darbo sąlygas bei patrauklias uždarbio ir motyvavimo galimybes“ – pabrėžia „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, kuris nuo gruodžio 1-osios yra išplėstas, įtraukus papildomas sveikatos priežiūros paslaugas. Darbuotojams susirgus COVID-19 liga ir gydantis ligoninėje bendrovė savo lėšomis skiria specialią pašalpą.

Darbuotojams yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.
Taip pat visiems „Maximos“ darbuotojams yra numatytas platus socialinių naudų paketas bei įvairios išmokos, kurios įtvirtintos Kolektyvinėje sutartyje.

Artėjant šv. Kalėdoms kaip ir kasmet visi „Maximos“ darbuotojai ir jų vaikais sulauks šventinių dovanų. Tuo metu daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms bus dovanojami 70 eurų vertės kuponai, už kuriuos darbuotojai galės susikurti savo šventinį stalą.

Šiemet ne tik pirmą šv. Kalėdų, bet ir Naujųjų metų dieną darbuotojams bus skirta poilsio diena.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Parašykite komentarą