Studijos

„Microsoft“ plečia nemokamą skaitmeninių įgūdžių programą

Pastaruosius metus dažnas aktyviai išnaudojome savęs tobulinimui. Daugiau nei 50 tūkst. žmonių Baltijos šalyse, o visame pasaulyje 30 mln. vartotojų pasinaudojo „Microsoft“ nemokamomis skaitmeninių įgūdžių programomis, kurios padeda internetu išmokti naujų įgūdžių, kaip projektų valdymas ar duomenų analitika. „Microsoft“ šią programą toliau plečia ir šiemet planuoja padėti 250 tūkst. pasaulio bendrovių įdarbinti specialistus, atsižvelgiant į jų įgytus įgūdžius.

„Per pastaruosius metus pandemija itin paveikė tuos žmones, kurie turi mažiausia resursų ją iškęsti. Todėl „Microsoft“ ir „LinkedIn“ dedame dar daugiau pastangų, kad įgūdžiais paremta darbo rinka jiems taptų dar labiau prieinama, joje atsirastų daugiau alternatyvų ir lankstumo, bei, kad mokymosi priemonės taptų lengviau pasiekiamos ir vestų link naujų darbo vietų“, – sako Brad Smith, „Microsoft“ prezidentas. 

Nauji įrankiai, padėsiantys karjeroje 

„Microsoft“ kartu su „LinkedIn“ pristato pilotinį projektą „Skills Path“, kuris sujungia „LinkedIn Learning“ kursus ir „Skill Assessments“ įrankius. Tai padės bendrovėms lengviau rasti ir įvertinti kandidatus, atsižvelgiant į jų turimus įgūdžius. Taip pat atsiras daugiau galimybių save pristatyti „LinkedIn“ profiliuose, pavyzdžiui, video formato „Cover Story“, padedanti darbdaviams pademonstruoti savo minkštuosius įgūdžius.

Aukštųjų mokyklų ar kolegijų studentai galės lengviau planuoti savo karjerą su specialia „Teams“ programėle „Career Coach“. Pastaroji, remdamasi dirbtiniu intelektu ir „LinkedIn“, studentams padės atrasti karjeros tikslus, dominančias sritis ir ugdyti trūkstamas kompetencijas bei bendrauti su mentoriais ar kitais studentais. 

Taip pat „Microsoft“ pristato ir naują internetinę platformą „Career Connector“, kuri padės 50 tūkst. žmonių susirasti darbą technologijų sektoriuje per ateinančius trejus metus. 

Lietuvius domina minkštieji įgūdžiai 

Visame pasaulyje 30 mln. žmonių iš 249 šalių jau pasinaudojo pasauline skaitmeninių įgūdžių iniciatyva, kurią pernai pradėjo „Microsoft“, „Linkedin“ ir „GitHub“. Ši programa leidžia nemokamai naudotis minėtų bendrovių platformų mokymosi priemonėmis. 

Lietuvoje jas jau išbandė daugiau nei 23 tūkst. naudotojų, o Baltijos šalyse – apie 50 tūkst. žmonių. Tarp populiariausių mokymų krypčių visame pasaulyje – klientų aptarnavimo specialistas, projektų vadovas ir duomenų analizė. Tuo tarpu Lietuvos gyventojai dažniausiai rinkosi „Diversity, Inclusion, and Belonging“ mokymosi programą, mokančią bendravimo ir skirtingų grupių įtraukimo organizacijoje.

Per tūkstantis sertifikuotų specialistų Baltijos šalyse 

Specialioje Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programoje, vykusioje pirmąjį šių metų ketvirtį, užsiregistravo beveik 10 tūkst. žmonių. Šiuos nemokamuose „Microsoft“ bei vietos partnerių – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Latvijos universiteto inovacijų centro „LUMIC“ ir Estijos verslo mokyklos – kursuose dalyviai mokėsi dviejų modulių – verslo ir duomenų analizės, „low code“ ir „no code“ programų ir programėlių kūrimo.

Kursus baigė ir sertifikatus gavo daugiau nei 1000 dalyvių. Jie galėjo įgytas žinias išbandyti realybėje, atlikdami mėnesio praktiką vietos bendrovėse.

„Kasmet skaitmeninių įgūdžių turinčių darbuotojų poreikis organizacijose tik auga, todėl šiandien švietimas turi svarbią užduotį ruošti konkurencingus, šiuolaikiškus, technologiškai pasirengusius žmones. Jaunimas suvokia šių kompetencijų svarbą, todėl „Microsoft“ ir ISM partnerystė sulaukė itin didelio susidomėjimo. Drauge vykdyta programa „Digital Skills Development Programme“ jos dalyviams suteikė šiandien konkurencingumą darbo rinkoje suteikiančius įgūdžius bei organizacijų ir darbuotojų poreikius atliepiančias žinias”, – sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius. 

Visi mokymosi resursai nemokamai pasiekiami: opportunity.linkedin.com, https://docs.microsoft.com/en-us/learn,  https://www.ism.lt/en/baltic-digital-skills-development-programme/

Apie „Microsoft“:

„Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) išmanios debesijos eroje padeda bendrovėms, organizacijoms, namų vartotojams transformuoti save skaitmeniniam pasauliui. Bendrovė siekia kiekvieną planetos gyventoją ir organizaciją įgalinti pasiekti daugiau.

Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR

Parašykite komentarą