Verslas

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės pardavimai 2016 m. augo penktadaliuAB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės pardavimai

B „Utenos trikotažas“ įmonių grupės apyvarta2016 m. augo 20,5 proc. ir pasiekė 22,8 mln. eurų. Per paskutinį 2016 m. ketvirtį grupės pardavimai sudarė 6,1 mln. Eur, t.y. 25,9 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 metais.
Bendrovės „Utenos trikotažas“ metinė apyvarta 2016 m. sudarė 19,6 mln. Eurir buvo22,5 proc. didesnė nei 2015 m. Per paskutinius tris metų mėnesius bendrovės pardavimai,lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, augo 31,6 proc. ir pasiekė 5,2 mln. eurų.
„2016 metais fiksuotas nuoseklus bendrovės augimas patvirtina, kad prieš keletą metų atnaujinta verslo strategija, nukreipta į aukštesnės pridėtinės vertės, ekologiškus, aukštos kokybės gaminius, duoda norimų rezultatų. Atsižvelgiame į pasaulines tendencijas, susijusias su švaria gamyba ir aukščiausiais aplinkosaugos standartais, kuriame novatoriškas medžiagas ir plečiame tai vertinančių klientų portfelį“, – sako „Utenos trikotažo“ generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.
Nuo 2017 m. „Utenos trikotažas“ oficialiai prisijungė prie „Greenpeace“ projekto „Detox“ ir įsipareigojo iki 2020 m. savo gamybos grandyse eliminuoti žaliavas, galinčias turėti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai visuose produkto gyvavimo etapuose. „Be „Utenos trikotažo“ yra vos kelios tokios gamybos įmonės visame pasaulyje, kurios įvykdė „Greenpeace“ keliamas sąlygas ir gavo teisę prisijungti prie Detox“ projekto. Tai dar vienas svarbus bendrovės žingsnis įtvirtinant savo išskirtinumą konkurencingoje tekstilės rinkoje“, – priduria A. Šabūnas.
Prie 2016 m. grupės pardavimų augimo reikšmingai prisidėjo „Šatrija“. Specializuotus drabužius siuvančios bendrovės pardavimai 2016 m. augo 16,6 % ir pasiekė 3 mln. eurų.
„Šiemet „Šatrijos“ augimą lėmė trys pagrindinės priežastys: atslūgusi Rusijos ekonominės krizės įtaka, gamybos našumo didinimas ir besitęsiantis kontraktas su Lietuvos kariuomene“, – vardina A. Šabūnas.
„Utenos trikotažo“ įmonių grupės vadovas priduria, kad 2016 m. „Šatrija“ įvykdė didžiulį 12 000 vnt. užsakymą Malaizijos ugniagesiams, bendrovės pirkėjų sąrašą papildė Naujosios Zelandijos ir Vokietijos ugniagesiai gelbėtojai.
„Utenos trikotažas“ yra didžiausia ir viena moderniausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje. „Utenos trikotažo“ įmonių grupė, kuriai taip pat priklauso bendrovės „Šatrija“, „Gotija“ ir „Mrija“ (Ukraina), yra SBA koncerno dalis. Bendrovė „Utenos trikotažas“ šiuo metu valdo „Utenos“ ir „About“ mažmeninės prekybos prekių ženklus.

Parašykite komentarą