Darbas ir karjera

3 patarimai padėsiantys susirasti trumpalaikį darbą užsienyje

Artėjant vasaros sezonui suintensyvėja trumpalaikio darbo užsienyje paieškos. Papildomos pajamos domina išties nemažą Lietuvos visuomenės dalį. Studentai, nepilnamečiai, vyresnio amžiaus žmonės bei  senjorai karštąjį metų laikotarpį yra linkę išnaudoti produktyviai. Vis dėlto, įsidarbinti iš pirmo bandymo pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Dažnu atveju toks procesas užtrunka atitinkamą laiko tarpą, o neteisingai vykdomos paieškos šį uždavinį apsunkina dar labiau. Kaip to išvengti? Atsakydami į šį klausimą, pateikiame 3 patarimus, padėsiančius skubiai rasti trumpalaikį darbą svetur.

1. Kreipkitės į privačią įdarbinimo agentūrą

Lietuvos darbo birža tiems, kurie planuoja dirbti Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės teritorijoje ar Šveicarijoje, rekomenduoja kreiptis į EURES. Ši organizacija, veikianti tarptautiniu mastu, rūpinasi saugiu žmonių įdarbinimu bei apgyvendinimu įvairiose Europos valstybėse. Kadangi tai yra didelė institucija, joje įdarbinimo procesai vyksta gana lėtai. Jeigu darbą užsienyje norite gauti kiek įmanoma greičiau, derėtų pasirinkti privačią įdarbinimo agentūrą. Karjeros galimybes gamybos, logistikos, maitinimo, klientų aptarnavimo ir administravimo srityse siūlo Headex – profesionali įdarbinimo agentūra, Lietuvoje veikianti nuo 2003 metų. Headex.eu kasmet užsienyje įdarbina tūkstančiius studentų, moksleivių (nuo 16, 17 metų), porų ir vyresnio amžiaus asmenų. Viskas ką Jums reikia padaryti – apsilankyti Headex.eu internetinėje svetainėje. Radę norimo darbo skelbimą, užpildykite trumpą, anketos formos, užklausą (vardas, pavardė, motyvacinis laiškas, CV…) ir darbas jau beveik Jūsų!

2. Peržvelkite naujausius darbo skelbimus

Viena iš pagrindinių darbo ieškojimo sudedamųjų dalių yra darbo skelbimai. Tokio pobūdžio turinį galite nesunkiai rasti internete ar spaudoje. Skelbimų portaluose aptiksite itin daug įvairių darbo užsienyje pasiūlymų. Dėl šios priežasties, labai svarbu išsifiltruoti visus dominančius darbo aspektus.

  1. Šalis. Dar prieš pradedant laikino darbo paieškas, rekomenduojame nuspręsti į kokią valstybę norėtumėte vykti. Tą padaryti galite įvertindami šalyje esančias pragyvenimo sąlygas, atstumą nuo Lietuvos, kultūrą ir kt.. Apgalvoję šiuos klausimus, žinosite ar norite vykti į Norvegiją, Daniją, Švediją, Vokietiją ar kitą Europos valstybę.
  2. Kalba. Priežastis dėl kurios dauguma žmonių nesiryžta išvykti dirbti į užsienį yra kalba. Asmenims, nemokantiems konkrečios kalbos, gali būti sudėtinga kasdienėje aplinkoje, ypač, jeigu vykstama į tą šalį, kurios tautiečiai nėra itin gerai susipažinę su anglų, rusų kalbomis. Visgi, nusivilti nederėtų, kadangi kiekvienoje valstybėje galima rasti tokį laikiną darbą, kuris būtų nereikalaujantis kalbos išmanymo. Taigi, darbas be kalbos egzistuoja, tereikia tik jo gerai paieškoti.
  3. Profesija. Koks darbas Jums yra aktualus? Galbūt turite ekskavatorininko patirties, o gal auklės? Įvertinkite visus savo sugebėjimus bei norus. Identifikavus norimą darbo poziciją, susiaurinsite darbo paieškas.
  4. Tarpininkai. Atidžiai skaitykite skelbimų portaluose pateikiamus tekstus. Kai kuriuose darbo pasiūlymuose rasite prierašą “su ar be įdarbinimo mokesčio”. Tam tikros užsienio įmonės kreipiasi į konkrečias įdarbinimo agentūras, kurios būna atsakingos už dalį skelbimų specializuotose portaluose. Žmogus, įsidarbindamas per agentūrą dažnai turi sumokėti papildomą mokestį. Jeigu laikiną darbą norite susirasti be tarpininkų, žiūrėkite tik į tuos skelbimus, kuriuose nebūtų papildomų įdarbinimo mokesčių.

3. Išanalizuokite atsiliepimus apie dominančią darbo poziciją ar įmonę

Radę potencialią darbo poziciją, nepatingėkite pasidomėti ją siūlančia įmone. Tai padaryti galite keliais būdais. Pirmasis, paprasčiausiai, paieškos sistemoje, įveskite Jus dominančios įmonės pavadinimą kartu su prierašu “darbuotojų atsiliepimai”. Paieškų rezultatuose galimai rasite daug buvusių ar esamų darbuotojų atsiliepimų pačiame įmonės tinklalapyje. Visgi, tokio tipo atsiliepimus derėtų vertinti kritiškai, kadangi darbdaviai dažnai savo verslą nori pristatyti kuo geriau, tad neigiami atsiliepimai neretai yra ignoruojami, nepateikiami visuomenei. Jeigu norite išsamesnių, nuoširdesnių atsiliepimų – jų ieškokite atvirų diskusijų forumuose. Forumai – netramdomų nuomonių ringai, kuriuose galite rasti tikrasias žmonių patirtis. Jeigu apie Jūsų trokštamą darbo poziciją yra atsiliepiama labiau teigiamai negu neigiamai, šis darbas be jokios abejonės bus patikimas. Nesijaudindami pakuokite lagaminus ir vykite uždarbiauti į užsienį!

Parašykite komentarą