Buitis, Namai,  Įvairenybės,  Taupymo patarimai

Žolės pjovimas: traktoriukas ar žoliapjovės?

Jeigu greta namų turite nedidelį sodą, o jame auga ne tik gėlės ir vaismedžiai, tačiau taip pat ir žolė – teks skirti laiko siekiant, kad veja patenkintų poreikius. Graži veja reikalauja laiko bei investicijų. Tiesa, dažniausiai jos paslaptys slypi ne taip ir giliai, tad šiame tekste pabandysime atskleisti – kaip galima būtų užsiauginti gražią veją. Net ir žoliapjovės pasirinkimas gali lemti – kokią veją turėsite sode.

Traktoriuko charakteristika

 1. Jis labiausiai tinka tokiu atveju, kai reikia prižiūrėti labai didelius plotus žolės.
 2. Jeigu vejos vietoje auga ir įvairiausi krūmai bei medžiai – su traktoriuku bus sunku pasiekti tam tikras vietas. Taigi, greta jo taip pat reikės įsigyti ir papildomą pjovimo techniką.
 3. Traktoriukai yra brangūs. Nieko keisto, kad juos perkamasi tik tuomet, kai reikia prižiūrėti didelę veją. Paprasčiausiai norisi, kad jie kuo greičiau atsipirktų ir paprasčiausiai jų suteikiama nauda būtų akivaizdi.

Įprastos žoliapjovės charakteristika

Įprastos žoliapjovės yra pasirenkamos kur kas dažniau, kadangi savai vejai prižiūrėti dažniausiai nereikia labai galingos arba vienu metu daug nupjaunančios vejos.

 1. Galima pasirinkti iš labai daug skirtingų įrangų, tad kiekvienas žmogus tikrai atras tai, kas jiems labiausiai tinka.
 2. Žoliapjovės yra skirtingai valdomos. Nuo tokių, kurios veikia naudojantis elektros pagalba ir benzininių. O kokia labiausiai tinka Jums?
 3. Reikia nepamiršti, kad skiriasi ir priemonių galingumas. Priklausomai nuo to kokia veja bus pjaunama – reikia ieškoti ir atitinkamos įrangos.
 4. Ją valdyti yra labai paprasta, kad puikiai tinka ir paaugliams.

Ką daryti, kad veją augtų graži?

Atskleisime kelias paslaptis, kurios padės džiaugtis nuostabia veja. Net ir tokia smulkmena, kaip netinkamai įrengti nuotekų valymo įrenginiai gali būti suprastėjusios vejos priežastis. Tai tik ir įrodo, kaip yra svarbu, kad kiekviena smulkmena būtų gerai apgalvota. Tuo pačiu naudinga pasikonsultuoti su specialistais, kurie prekiauja vejapjovėmis. Dažniausiai jie gali suteikti daug naudingos informacijos.

 • Aeravimas rekomenduojamas kiekvienais metais. Paprasčiausiai tai vienintelė galimybė pripildyti žemę deguonimi. Kuo jo daugiau – tuo pati veja atrodo gražiau. Šiam procesui atlikti rekomenduojame samdyti specialistus. Jie atliks greitai ir profesionaliai.
 • Taip pat reikia reguliariai laistyti veją. Lietuviškas klimatas labai permainingas, tad kai kurios vasaros būna labai sausos. Tokiu atveju reguliarus laistymas yra būtinas. Kitu atveju veja paprasčiausiai pradės džiūti.
 • Rekomenduojame plačiau pasidomėti ir kokios trąšos labiausiai tinka konkrečiu atveju. Skirtinga veja reikalauja ir skirtingų trąšų, tačiau akivaizdu kad jų skirti tikrai reikia.
 • Taip pat būtina nuo vejos surinkti visus svetimkūnius. Kuo daugiau rudens metu grėbsite lapus – tuo veja bus gražesnė, kadangi jos neslėgs ir ant jos nebus rudeniniai lapai.
 • Svarbu, kad veja būtų pjaunama tinkamo aukščio. Dažniausiai rekomenduojama palikti bent 10 cm vejos. Tuomet jis nebus per daug „nugenėta“.

Jeigu vistiek turite problemų su žolės auginimu ir net kokybiška įranga nepadeda turėti tokią veją kokios labiausiai norite – tokiu atveju telieka kreiptis į specialistus. Jie dažniausiai žino smulkmenas, kuris padeda išgauti kokybiškiausią rezultatą. Ir tai pasiekti padeda praktika. Visgi, pirmasis žingsnis turėtų būti geriausios įrangos pasirinkimas.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą