Nekilnojamas Turtas

„YIT Kausta“: gyvenamųjų namų statybos rinkoje vis didesnis dėmesys bus skiriamas kokybei ir energiniam efektyvumui

Intensyvius, tačiau sėkmingus veiklos metus baigianti viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Suomijos koncernui priklausanti „YIT Kausta“ įvertinta trimis apdovanojimais. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) organizuotame konkurse „Už darnią plėtrą“ du bendrovės projektai – gyvenamųjų namų kvartalas „Šilo namai“ ir Vilniaus universiteto bibliotekos Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras – pelnė pagrindinius prizus „Už darnią plėtrą“. Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) kasmet organizuojamame konkurse „YIT Kausta“ pripažinta „Sėkmingai dirbančia įmone“.

Pasak bendrovės direktoriaus Kęstučio Vanago, besibaigiantys metai buvo permainingi, tačiau labai darbingi ir pakankamai sėkmingi. „Įgyvendinome įvairios paskirties objektų statybos darbus: KITRON gamybinio pastato remontą ir priestato statybas Kaune, TUVLITA techninių apžiūrų centro bei prekybos centro PRISMA Vilniuje statybas, užbaigėme darbus „Klaipėdos Smeltės“ plėtros projekte ir kt. Sėkmingai per itin trumpą laiką pastatėme prekybos centrą Savanorių pr. Kaune“, – pasakojo K. Vanagas.

Bene didžiausią įtaką geriems įmonės rodikliams turėjo „YIT Kausta“ pastatytas pirmasis Lietuvoje A klasės energinio efektyvumo biurų pastatas „Grand Office“. Sėkmingai įgyvendinus projektą, pastatas buvo parduotas Estijos kapitalo turto vystymo bendrovei „Capital Mill“.

Didelę „YIT Kausta“ veiklos dalį užima būsto verslas. Iš viso šiuo metu statomuose projektuose „Šilo namai“, „Solo city“, „Upės rezidencija“ ir „Užupio etiudas“ bus įrengtas 161 butas. Kitąmet bendrovė planuoja tęsti gyvenamųjų namų statybos projektus.

„Didėjanti konkurencija gyvenamųjų namų statybos rinkoje įmones skatins didesnį dėmesį skirti statinių kokybei bei energiniam efektyvumui. Mes visi turime išmokti taupyti bei racionaliai naudoti gamtos išteklius ir energiją. Jau po metų šalies įstatymai nustatys įpareigojimą statyti taupius ir aplinkai draugiškus pastatus. Tikiu, kad tai bus vienas pagrindinių kriterijų, renkantis tiek gyvenamąjį būstą, tiek biurą ar gamybinį pastatą, todėl džiaugiamės, kad mūsų siekis kurti geresnę gyvenamąją ir darbo aplinką darnoje su gamta buvo įvertintas“, – apie laimėjimus LNPTA ir LPA konkursuose sakė K. Vanagas.

Pasak LNTPA direktoriaus, komisijos pirmininko Mindaugo Statulevičiaus, vienas iš kriterijų, nulėmusių sprendimą įvertinti gyvenamųjų namų projektą „Šilo namai“ pagrindiniu konkurso apdovanojimu, buvo efektyvus miesto teritorijų panaudojimas: „Ne paslaptis, kad kauniečiai mielai renkasi gyventi nuosavame būste užmiestyje, kas didina miesto drieką ir sukelia sunkumų dėl infrastruktūros kokybės. Tokie projektai kaip „Šilo namai“ – energiškai efektyvūs ir architektūriškai kokybiški būstai – sugrąžina kauniečius į miesto širdį ir duoda postūmį aplinkinių teritorijų vystymui“, – sakė LNTPA direktorius, komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius.

„Buvome nustebinti, kad tokios aukštos kultūros objektai statomi ne centrinėje gatvėje, o tvarkomose teritorijose. Tai vienas geriausių darnios plėtros pavyzdžių. Apgalvota, estetiška, funkcionali architektūra, sutvarkyta aplinka ir iš bendro paveikslo „ištraukti“ automobiliai – už tai buvo apdovanoti „Šilo namai“, – sakė komisijos narė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė architektė Dalia Bardauskienė.

„YIT Kausta“ – viena seniausiai veikiančių ir didžiausią patirtį turinčių statybos bendrovių šalyje. Šiuo metu joje dirba apie 400 darbuotojų.

Apie „YIT Kausta“ įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta“ priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. Įmonės padaliniai veikia Vidurio ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 7 šalyse dirba virš 6 tūkstančių darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta“ sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta“ bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas“.

Parašykite komentarą