Bankai ir Draudimas,  Buitis, Namai,  Investicijos,  Taupymo patarimai

XXI amžiaus taupymo ypatumai

„Gyvenk šia diena“ – gražus ir optimistiškas posakis, kuriuo remiantis norėtų gyventi mūsų visuomenė. Jokių įsipareigojimų, jokio žvelgimo per petį atgal į praeitį, jokio nerimo dėl ateities. Visgi, kad ir koks atrodytų geras gyvenimas šiandien, niekada nežinai kas bus rytoj. Taip yra visose gyvenimo srityse, taip ir su finansais – šiandien geras atlyginimas ir gera šeimos situacija leidžia viską, o rytoj gali sėdėti tuščiomis kišenėmis. Tad taupyti reikia bet kokiu atveju. Tačiau kaip tai padaryti, kuomet XXI a. nėra įgimto įpročio taupyti?

Biudžetas, biudžetas ir dar kartą biudžetas!

Tai yra tema, apie kurią kalba visi asmeninių finansų ekspertai, tačiau apie tai nuolat pamirštama. Tačiau be biudžeto nieko nenuveiksi. Juk gali suplanuoti kas mėnesį atsidėti po 400 Lt, tačiau kas jei atskaičiavus būsto išlaikymą ir išlaidas maistui lieka tik 300 Lt? Pirmiau reikia skirti porą mėnesių išanalizuoti esamas išlaidas, įvertinti kur yra išleidžiama per daug (gal pernelyg mėgaujatės raugintais agurkėliais). Žinant visas išlaidas lengviau numatyti kiek yra optimalu kas mėnesį atsidėti į taupyklę. Tuomet tik gavus atlyginimą reikia atsidėti santaupas iškarto, o ne laukti mėnesio galo. Kuomet pinigų jau nėra sąskaitoje (ar piniginėje), tuomet mažiau pagundų juos išleisti.

Žinokite tikrąją vertę

Taupyti daugeliui reiškia išleisti mažiau nei gauni. Tačiau tai nėra absoliuti tiesa. Kartais pigiau pasiskolinti ir įsigyti reikiamą daiktą, nei taupyti jo neturint. Į šią taisyklę (ar išimtį) patenka vaistai (pigiau įsigyti vaistų dabar, pasveikti, nei taupyti ir vėliau mokėti jau už brangesnius vaistus), kai kurie buities prietaisai (skalbiant su skalbimo mašina sunaudojama mažiau vandens nei rankomis, tad sugedus skalbimo mašinai, reiktų naujos ieškoti kuo greičiau) bei dar daug įvairių prekių. Tačiau nusprendus skolintis, taip pat reikia įvertinti, kaip sutaupyti. Anot paslaugų palyginimo portalo Sutaupyk.com, „Daugelis paslaugas teikiančiu įmonių taiko skirtingą paslaugų kainodarą bei sąlygas, todėl prieš pasirenkant paslaugą yra protinga pasitikrinti ar nėra geresnių alternatyvų.“ Netgi skolinantis įmanoma sutaupyti, o daikto įsigijimas anksčiau leis išvengti pinigų švaistymo.

Pirkite prekes, ne nuolaidas

Parduotuvėje -50% nuolaida? Ar jums tikrai reikia to daikto, ar gundotės tik dėl to, kad jam uždėta ryški nuolaida? Dažnai susigundoma įsigyti daiktus su nuolaida, nepaisant to, kad daiktas nėra būtinybė. Taigi, tai yra papildomai išleisti, o ne sutaupyti pinigai. Žinoma, akcijų nereikia bijoti, jos išties padeda sutaupyti perkant pirmo būtinumo prekes. Tačiau neužsipirkite per daug – didelis kiekis tos pačios prekės leidžia prarasti budrumą ir sunaudoti jos daugiau nei įprasta (kam taupyti, jei turi tiek daug?).

Parašykite komentarą