Transportas

„Wizz Air“ oro laivyną papildė pirmasis „Airbus A320neo“ orlaivis

„Wizz Air“, aplinkai draugiškiausia* aviakompanija Europoje ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, savo orlaivių parką papildė pirmuoju naujuoju „Airbus A320neo“ orlaiviu pagal HA-LJA aviacijos registrą.

Tai yra 122-asis „Airbus“ orlaivis aviakompanijos orlaivių parke. Pirmajame „Airbus A320neo“ įdiegtos naujausios aviacijos technologijos ir jis palankesnis aplinkai: sumažina triukšmo lygį beveik 50 proc., degalų sąnaudas – 20 proc., o azoto oksido emisiją – iki 50 proc., palyginti su ankstesnės kartos orlaiviais. Papildydama savo parką šiuo orlaiviu, turinčiu itin modernius ir našius „Pratt & Whitney GTF“ variklius, „Wizz Air“ sustiprina savo, kaip vienos ekologiškiausių oro linijų, pozicijas pasaulyje.

„Džiaugiamės galėdami į savo vis didėjantį parką įtraukti dar vieną ypač modernų orlaivį. Jis yra tikras mūsų ypač žemų sąnaudų verslo modelio simbolis, teikiantis reikšmingą pranašumą ir dar labiau mažinantis lėktuvų išmetamų teršalų kiekį. Mūsų modernus laivynas, kuriame dabar yra ir pirmasis „Airbus A320neo“ lėktuvas, taip pat sustiprintos apsaugos priemonės užtikrins geriausias įmanomas higienos sąlygas keliautojams“, – sako bendrovės generalinis direktorius Józsefas Váradi, papildydamas, kad „Wizz Air“ yra žemų sąnaudų bendrovė Europoje, eksploatuojanti jauniausią ir ekonomiškai efektyviausią orlaivių parką, kurio aplinkosauginis pėdsakas yra mažiausias.

Tarp žemų sąnaudų avialinijų bendrovių, turinčių mažiausiai 100 orlaivių, „Wizz Air“ eksploatuoja jauniausią orlaivių parką, kurio vidutinis orlaivių amžius yra 5,43 metų. Šiuolaikiškas ir gerai prižiūrimas lėktuvų parkas suvaidino pagrindinį vaidmenį neseniai išrenkant aviakompaniją į dešimties saugiausių pigių oro linijų bendrovių pasaulyje 2020 m. reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com.

„Wizz Air“ yra investicinė kredito reitingavimo bendrovė, kurios parką sudaro šiuo metu veiksmingiausi ir tvariausi „Airbus A320“ ir „Airbus A320neo“ šeimos orlaiviai. Bendrovės anglies dvideginio išmetimas buvo mažiausias tarp Europos oro linijų per 2019 metus (57,2 gr/ km vienam keleiviui). Aviakompanija turi didžiausią 267 modernių „Airbus A320neo“ šeimos orlaivių užsakymą, kuris leis oro linijoms iki 2030 m. sumažinti vieno keleivio ekologinį pėdsaką 30 proc.

Apie „Wizz Air“

„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, valdo 122 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Atsidavusių aviacijos profesionalų komanda teikia aukščiausias kokybės paslaugas už prieinamą kainą, „Wizz Air“ skrydžius finansiniais metais F20, kurie baigėsi 2020 m. kovo 31 d., rinkosi 40 mln. keleivių. „Wizz Air“ akcijos yra skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ). Neseniai aviakompanija pateko į dešimties saugiausių oro linijų bendrovių pasaulyje reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2020 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei suteikė „Air Transport Awards“. Šiuo apdovanojimu pripažįstami asmenys ir organizacijos, kurios išsiskyrė dėl puikių rezultatų, naujovių ir puikių paslaugų.

*„Wizz Air“ į aplinką išmetamas anglies dvideginio kiekis 2020 m. balandžio mėnesį buvo mažiausias iš visų Europos oro linijų bendrovių (57,2 gr kilometrui, skaičiuojamą vienam keleiviui).

Parašykite komentarą