Verslas

„Wizz Air Hungary“ – pirmoji oro linijų bendrovė, gavusi EASA oro operatoriaus sertifikatą

„Wizz Air Hungary“, didžiausia sparčiausiai augančios ir ekologiškiausios oro linijų grupės* pavaldžioji bendrovė, paskelbė, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. už bendrovės saugos priežiūrą bus atsakinga Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA). Atsižvelgiant į skrydžių bendrovei suteiktą oro operatoriaus sertifikatą, Vengrija, kaip valstybė narė, ir toliau bus laikoma „operatoriaus valstybe“.

„Malonu pranešti, kad Vengrija yra pirmoji valstybė narė, kuri įveda Europos oro linijų reguliavimo naujovių, o „Wizz Air Hungary“ yra pirmoji oro bendrovė, gavusi oro operatoriaus sertifikatą iš EASA. Šis naujas Vengrijos ir Europos valdžios institucijų reguliavimo modelis skatina „Wizz Air“ užmojus augti ir suteikia daugiau galimybių įvesti naujovių sektoriuje, kaip tai jau darome pastaruosius 16 metų“, – sako „Wizz Air“ generalinis direktorius Józsefas Váradi.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1139 dėl bendrųjų civilinės aviacijos taisyklių ir kuriuo įsteigiama EASA, 2018 m. numatė galimybę organizacijoms, veikiančioms daugiau nei vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, pavyzdžiui, „Wizz Air“, teikti prašymą, kad EASA veiktų kaip kompetentinga institucija, atsakinga už saugos priežiūrą ir sertifikavimą.

Šis reguliavimo pakeitimas palaiko tarptautinę „Wizz Air Group“ plėtrą. Šiuo metu bendrovė valdo 126 moderniausių „Airbus A320“ šeimos orlaivių parką, skrydžius vykdo į 46 šalis, jungiančias daugiau nei 160 miestų. EASA priežiūra leidžia oro linijų bendrovei stiprinti bendradarbiavimą su nacionalinėmis civilinės aviacijos institucijomis dabartinėse ir būsimose rinkose. „Wizz Air Hungary“ toliau skraidys su Vengrijos vėliava, o Vengrijos civilinės aviacijos tarnyba ir toliau kontroliuos operatoriaus licencijas ir maršrutų leidimus.

„Labai džiaugiamės, kad pirmasis EASA prižiūrimas operatorius yra jauna ir dinamiška oro bendrovė. ES veiklos pažymėjimas yra tinkamas tokioms oro linijų bendrovėms kaip „Wizz Air“, turinčioms daug bazių skirtingose EASA valstybėse narėse. EASA pasirūpins, kad oro linijų bendrovė gautų tarptautiniu mastu pripažintą, aukščiausios kokybės priežiūrą“, – komentuoja Patrickas Ky, EASA vykdomasis direktorius.

Oro linijų bendrovė neseniai paskelbė daugybę patobulintų higienos priemonių, kad užtikrintų savo keleivių ir įgulos sveikatą bei saugumą. Viso skrydžio metu įgulos nariai privalo dėvėti veido kaukes ir pirštines, o keleiviai – veido kaukes. „Wizz Air“ orlaiviai reguliariai valomi garais, naudojant antivirusinį tirpalą, taip pat laikomasi griežto kasdienio valymo grafiko – visi oro linijų bendrovės orlaiviai per naktį dezinfekuojami antivirusiniu tirpalu. Žurnalai pašalinti iš lėktuvo, o atsiskaityti salone skatinama bekontakčiu būdu. Keleivių prašoma laikytis vietos sveikatos institucijų nustatytų saugaus fizinio atstumo reikalavimų, jie skatinami užsisakyti paslaugas prieš skrydį internetu (pvz., registruotas bagažas, „WIZZ Priority“, greitoji patikra), kad būtų kiek įmanoma sumažintas fizinis kontaktas oro uoste. Daugiau informacijos apie „Wizz Air“ naujus saugumo reikalavimus galite pamatyti vaizdo įraše čia.

Apie „Wizz Air“

„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje, valdo 126 „Airbus A320“ ir „Airbus A321“ orlaivių parką. Atsidavusių aviacijos profesionalų komanda teikia aukščiausios kokybės paslaugas už prieinamą kainą, „Wizz Air“ skrydžius finansiniais metais F20, kurie baigėsi 2020 m. kovo 31 d., rinkosi 40 mln. keleivių. „Wizz Air“ akcijos yra skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ). Neseniai oro bendrovė pateko į dešimties saugiausių oro bendrovių pasaulyje reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2020 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei įteikė „Air Transport Awards“. Jis skiriamas asmenims ir organizacijoms, kurios išsiskyrė puikiais rezultatais, naujovėmis ir puikiomis paslaugomis.

* „Wizz Air“ į aplinką išmetamas anglies dioksido kiekis 2019 m. buvo mažiausias iš visų Europos oro linijų bendrovių (57,2 g kilometrui, skaičiuojamam vienam keleiviui).

Parašykite komentarą