Studijos

Vyriausybės vicekancleris: mes visi mokomės iš jūsų lyderystės

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis Valdovų rūmuose dalyvavo ceremonijoje „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2019“, kuri vyksta jau ketvirtus metus iš eilės.

„Šie apdovanojimai jau pelnė atitinkamą vardą ir tokios iniciatyvos labai reikalingos Lietuvai. Jos padeda į viešumą iškelti inovatyvius mokytojus, kuria mokytojo profesijos prestižą. Vyriausybėje formuojame tradiciją kasmet, pažymint Tarptautinę mokytojų dieną, susitikti su praėjusių metų laimėtojais, išgirsti jų nuomonę apie vykstančias pertvarkas ir pasiūlymus dėl mūsų švietimo sistemos tobulinimo. Šiemet, kaip ir kasmet, šis susitikimas Ministrui Pirmininkui suteikė labai prasmingų įžvalgų, o iš mokytojų trykštantis kūrybiškumas ir noras kurti šviesesnę Lietuvą įkvėptų bet kurį“, – sakė Vyriausybės vicekancleris.

D. Matulionis akcentavo, kad švietimas yra viena iš sudėtingiausių ir opiausių mūsų šalies sričių – čia netrūksta nuolatinių pokyčių, įsisenėjusių problemų. Ugdymo procesui reikia ypatingų jėgų ir išmanymo. Vyriausybės vicekancleris nuoširdžiai padėkojo mokytojams už didelį atsidavimą savo darbui.

„Svarbiausia – jūs auginate ne tik savo mokinius, bet ir visą švietimo bendruomenę, savo idėjas ir kūrybą skleisdami kolegoms. Jūs esate mokytojai lyderiai, į kuriuos kiti nuolat kreipiasi patarimų. Mes visi mokomės iš jūsų, nes išgirdę apie jūsų iniciatyvas norime jas skleisti visai Lietuvai“, – kalbėjo D. Matulionis.

Inovatyviausiu biologijos ir chemijos mokytoju pripažintas Nerijus Medeišis, Šiaulių raj. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija; inovatyviausia fizikos mokytoja – Saulė Paulikienė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla; inovatyviausias kalbų mokytojas (gimtosios ir užsienio) – Rytis Jezukevičius, Kauno Jono Jablonskio gimnazija; inovatyviausia matematikos ir informatikos mokytoja – Snieguolė Bagočienė, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija; inovatyviausias menų, technologijų mokytojas – Donatas Kriukas, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija; inovatyviausia pradinio ugdymo mokytoja – Danguolė Savičienė, Visagino „Verdenės“ gimnazija; inovatyviausia socialinių dalykų mokytoja (istorija, pilietiškumas, geografija, ekonomika, dorinis ugdymas) – Angelė Pakamorienė, Gargždų „Minijos“ progimnazija; papildoma nominacija – metų mokyklos vadovas, nugalėtojas – Rimtautas Pečeliūnas, Šiaulių Gytarių progimnazija.

Renginyje dalyvavo apie 150 svečių – mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybių, verslo bei kitų organizacijų atstovai, Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bei Prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupės atstovai.

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2019 – tai jau ketvirtus metus iš eilės vykstanti iniciatyva, skirta prisidėti prie mokytojo profesijos prestižo kėlimo. Šiais metais iniciatyvos organizatoriai gavo daugiau nei 200 nominavimo paraiškų iš daugiau nei 150 skirtingų mokyklų iš visos Lietuvos, kurios pasiskirstė į 8 skirtingas nominacijų kategorijas. Apdovanojimus globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą