Šiandien buvo paskelbtas naujas universitetų dalykinis reitingas „QS World University Rankings by Subject 2022“, kuriame geriausi pasaulio universitetai yra įvertinami pagal atskiras dalykų sritis. Antrus metus iš eilės į šį reitingą pateko ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), kuriam buvo skirti itin aukšti įvertinimai: atlikimo meno srityje VDU buvo skirta 50–100 vieta pasaulyje, o žemės ūkio ir miškininkystės – 300–350 vieta, kaip ir praėjusiais metais.
Iš viso QS reitinge buvo įvertintos net 29 dalykų sritys, kuriose VDU vykdo mokslo ir studijų veiklas. Daugumai šių sričių universitete buvo skirtas daugiau nei 40 taškų siekiantis įvertinimas. Itin aukštų įvertinimų sulaukė VDU veikla atlikimo meno (62,8 tšk.), žemės ūkio ir miškininkystės (53,1 tšk.), aplinkotyros (58,7 tšk.), socialinių mokslų ir vadybos (55,7 tšk.), menų ir humanitarinių mokslų (55 tšk.), teisės (53,8 tšk.), geografijos (51,7 tšk.), edukologijos (51,2 tšk.) ir kitose srityse.
„Labai džiaugiamės tokiu aukštu pripažinimo rezultatu. Dar kartą įsitikinome, kad VDU Muzikos akademijos dėstytojai, studentai, programos, meninė veikla, turi išskirtinį tarptautinį pripažinimą, pasiektą visos bendruomenės kruopščiu ir tikslingu darbu“, – sakė VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis.
Dalykiniame QS reitinge universitetai šiemet buvo įvertinti 51 individualioje dalykų srityje. Kiekvienos srities reitingo vertinimą sudarė penki kriterijai: akademinė reputacija, citavimas, darbdavių reputacija, h-indeksas ir Tarptautinio mokslo tinklo (IRN) indeksas.
Akademinė reputacija buvo apskaičiuota pagal apklausą, kurioje nuomonę apie universitetų darbą konkrečioje srityje išsakė 130 tūkst. akademikų iš viso pasaulio. Darbdavių reputacija taip pat rėmėsi apklausa – joje dalyvavo daugiau nei 75 tūkst. darbdavių iš įvairių sektorių. Citavimo kriterijus nustatė, kiek vidutiniškai kartų cituojamos universitete skelbiamos publikacijos. H-indeksas vertino institucijos mokslo lygį pagal dažniausiai pacituotų mokslo darbų cituojamumą kitose publikacijose. Paskutinis kriterijus, IRN indeksas, vertino mokslinio bendradarbiavimo efektyvumą.
Iš viso šių metų dalykiniame reitinge buvo įvertinta 1,5 tūkst. institucijų iš viso pasaulio. Daugiausia reitinge vertintų institucijų, 227, yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, 105 – Jungtinėje Karalystėje, 93 – Kinijoje, 75 – Prancūzijoje, 61 – Indijoje, 60 – Vokietijoje.
Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas