Marketingas

Vygintas Eidėnas mokinių negalima versti įkaitais

Lietuvos moksleivių sąjunga reiškia susirūpinimą dėl ne pirmą kartą Lietuvos mokyklose bendrovės „Omnitel“ vykdomų tiesioginės rinkodaros akcijų, kurios kaskart įgauna agresyvesnes formas.

„Nepadoru ir nesąžininga prisidengiant mokyklose itin aktualiomis mokymosi motyvacijos problemomis vykdyti konkrečių paslaugų ar produktų rinkodarą“, – įsitikinęs Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Vygintas Eidėnas.

Straipsnyje minimi faktai kelia susirūpinimą, kad vis labiau į mokyklą ir mokymosi procesą kišasi verslo struktūros, kurios siūlo konkrečias prekes ar paslaugas. Mokyklose itin opi mokymosi motyvacijos problema, tačiau kai už mokymosi rezultatus skatinama materialiomis priemonėmis, tai iškreipia ir sumenkina pačią mokymosi prasmę bei tikslą. Mokiniai mokosi ne dėl savęs, o dėl pinigų.

„Visiškai nepritariame tiesioginės reklamos naudojimui mokyklose. Mokiniai neturi galvoti, kad už gerus rezultatus gaus pinigų, stengtis ne dėl savęs, o dėl konkretaus materialaus atlygio“, – piktinosi sąjungos prezidentas Vygintas Eidėnas.

Ne pirmas kartas

Bendrovė „Omnitel“ ne pirmą kartą Lietuvos mokyklose vykdo panašias rinkodaros akcijas. „Labai gaila, kad prisidengiant mokyklų administracijos nežinojimu ar nesupratimu bei mokinių naivumu stengiamasi brukti savo produktą, juk tokio pobūdžio veikla mokyklose yra uždrausta“, – sakė Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas.

Lietuvos moksleivių sąjungos įsitikinimu, spręsti, kokio operatoriaus paslaugomis naudojasi jų vaikas, turėtų tėvai. Būtent jie tiesiogiai moka už suteikiamas paslaugas.

„Ežys“ peržengė ribas

Už motyvacinės sistemos „Mokslotronas“ akivaizdžiai slepiasi verslo interesai. „Aš manau, kad tuo turėtų susidomėti atsakingos tarnybos. Galiu tik svarstyti, kodėl mokyklose be tėvų sutikimo buvo fotografuojami vaikai, bet tai labai rimtas pažeidimas. Kadangi motyvacinę sistemą pristato TAMO dienynas, galiu tik spėti, kad mokinių nuotraukos gali būti naudojamos elektroniniam mokinio pažymėjimui, o dalinamos kortelės, įrankis naudotis Mokipay paslaugomis. Visą šią informaciją reikia tikrinti, bet faktas, kad apie tai nieko nežinojo tėvai – skandalingas“, – teigė Vygintas Eidėnas.

Lietuvos moksleivių sąjunga ragina LR Švietimo ir mokslo ministeriją, Vaiko teisių apsaugos tarnybą ir kitas atsakingas institucijas kuo skubiau imtis būtinų veiksmų ir priemonių siekiant išsiaiškinti šią situaciją ir užkirsti kelią panašioms privačių bendrovių iniciatyvoms ateityje.

Parašykite komentarą