Studijos

VU studijų prorektorius: sieksime dar labiau didinti aukščiausios kokybės studijų prieinamumą

Pasibaigus pirmajam priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui Vilniaus universitetas (VU) naujus mokslo metus pasitiks dar labiau sustiprėjęs. Šiemet šią aukštąją mokyklą rinkosi trečdalis visų į universitetus stojusių jaunuolių ir apie pusė visų šalies šimtukininkų.
Po pirmojo priėmimo etapo į VU valstybės finansuojamas vietas 2017 m. pakviesti 2662 asmenys, dar 1005 – į valstybės nefinansuojamas vietas. Iš jų studijuoti VU pakviesti net 795 šimtukininkai – abiturientai, bent vieną iš valstybinių brandos egzaminų išlaikę aukščiausiu įvertinimu.
Nors VU tradiciškai renkasi dauguma stojančiųjų iš Vilniaus, itin didelio skaičiaus paraiškų sulaukta iš kitų Lietuvos regionų. Daugiau nei 1000 stojančiųjų sulaukta iš Kauno, per 400 iš Šiaulių bei Panevėžio regionų.
„Džiaugiamės, kad esame vertinami kaip nacionalinis universitetas ir traukos centras visiems šalies abiturientams. Nuosekliai investuojame į mokslo ir studijų kokybę tam, kad pateisintume stojančiųjų lūkesčius įgyti aukščiausios kokybės išsilavinimą. Kartu vis daugiau dėmesio skiriame prieinamumo didinimui – siekiame, kad galimybė įgyti šį išsilavinimą nepriklausytų nei nuo gyvenamosios vietos, nei nuo stojančiųjų ar jų šeimos pajamų“, – sako VU studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas.
Pasak prorektoriaus, nors gyvenimas sostinėje daliai atrodo brangesnis nei kituose šalies regionuose, stojantieji neturėtų nerimauti – praktiškai visi VU pirmakursiai gali gauti vietas bendrabučiuose už itin prieinamą kainą, universitetas siūlo skatinamąsias, vardines bei socialines stipendijas.
„Geros socialinės sąlygos yra viena pamatinių sėkmingų studijų prielaidų. Vos prieš metus renovuotuose bendrabučiuose vietas gaus bene visi jų siekiantys, o mažesnėmis pajamomis disponuojantys studentai gali gauti ir socialines, vardines ir skatinamąsias stipendijas, atveriančias galimybę studijuoti Vilniuje be didesnių rūpesčių“, – teigia V. Jaskūnas.
Palyginti su pernai, VU padėtis, priešingai nei daugumos universitetų, gerėjo – universitetas pakvietė 9,7 proc. daugiau asmenų į pirmosios pakopos valstybės finansuojamas ir 3,9 proc. daugiau į valstybės nefinansuojamas vietas. Pageidavimų studijuoti VU pirmuoju prioritetu skaičius augo 6,2 proc. – nuo 4983 2016-aisiais iki 5290 šiemet.

Pranešimą paskelbė : Aurelija Andriekutė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą