Politika ir teisė

VŠT Pilaitės šilumos tiekimo magistralės remontui skyrė 164 tūkst. eurų

Pasibaigus Dainų šventės renginiams AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo iš anksto planuotus šilumos trasų magistralės remonto darbus Pilaitės mikrorajone, kuriame bendrovė tiekia termofikacinį vandenį į daugiau kaip į 320 įvairių objektų.

Vieną didžiausio masto šilumos tinklo remontų VŠT pavyko įvykdyti vos per 10 dienų (liepos 10-20 d.), jo metu buvo pakeista šešiolika vnt. DN 700 kompensatorių. Įmonės išlaidos šiam remontui siekė apie 164 tūkst. eurų.

VŠT Perdavimo tinklo dep. vadovo Algimanto Sadausko teigimu, šiam svarbiam projektui buvo pradėta ruoštis dar pernai, derinant įvairius klausimus su rangovais, kurie turėjo atlikti kompensatorių tiekimą.

„Didelį nerimą kėlė remonto terminai. Po Pilaitės trasos kasmetinių hidraulinių bandymų 10 dienų turėjo būti sustabdyta magistralė, išdrenuota 1000 m3 vandens. Su rangovais pavyko susitarti, kad jie dirbtų ir savaitgaliais ir būtų galima maksimaliai sutrumpinti remonto laikotarpį. Dabar galime teigti, kad remontas praėjo sklandžiai ir šilumos trasa buvo laiku įjungta“, – džiaugiasi Algimantas Sadauskas.

Kad būtų sušvelnintos šilumos tinklo atjungimo pasekmės Pilaitėje, joje bendrovė panaudojo mobiliąją katilinę, kurios pagalba didžiajai daliai gyventojų ir įstaigų buvo tiekiamas karštas vanduo arba jo nutraukimas buvo maksimaliai sutrumpintas.

„VŠT atlikta situacijos analizė parodė, kad Pilaitės mikrorajonas gali būti prijungtas prie mobiliosios katilinės ir magistralės remonto metu visiems gyventojams galima tiekti karštą vandenį. Nors buvo trumpalaikių nesklandumų, bet bendro darbo eigos ir kokybės jie nesugadino, o svarbiausia – dauguma mūsų klientų nepajuto didelių nepatogumų, – sako Algimantas Sadauskas.

Pasak Perdavimo tinklo dep. direktoriaus, šis didelio masto šilumos tiekimo magistralės remontas Pilaitėje buvo tik pusė viso reikalingo remonto. 2019 m. VŠT laukia toks pats atsakingas darbas keičiant likusius kompensatorius šioje magistralėje.

Pilaitės mikrorajono šilumos trasų magistralė buvo pastatyta prieš 30 metų. Vamzdynų eksploatacijos laikotarpiu veikiant įvairiems aplinkos faktoriams didėja avarijų rizika ir šilumos energijos nuostoliai, kurie didina įmonės sąnaudas. Todėl reguliarus trasų remontas ir jų priežiūra yra būtina. Dalis remonto darbų šiame mikrorajone buvo atlikta ankstesniais metais, tačiau nepilna apimtimi. Šįmet VŠT pakeitė dalį seno tipo kompensatorių, pašalino žinomus defektus ir išbandė vamzdyno patikimumą. Bendrovės atstovų teigimu, užbaigus visus numatytus remonto etapus šilumos energijos ar karšto vandens tiekimo sutrikimų tikimybė Pilaitės mikrorajone sumažės dvigubai.

Bendrovė dėkoja visiems už atsakingai ir profesionaliai atliktą darbą šiame projekte, o klientams – už kantrybę ir supratimą.

Pranešimą paskelbė: Edita Sirutienė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“

Parašykite komentarą