Politika ir teisė

Pavojų kėlęs pastatas – nugriautas

Prie pat pagrindinės J. Basanavičiaus gatvės jau daugelį metų riogsoję malūno griuvėsiai visiškai nugriauti. Rajono vadovas Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad imtasi skubių priemonių, nes pastatas iš tikrųjų darkė miesto vaizdą, buvo nesaugus gyventojams.

Pastatas buvo keliantis grėsmę aplinkiniams

Anksčiau čia veikė malūnas, kuriame buvo malami įvairūs grūdai. 1992 metais pastatas aukciono būdu buvo parduotas privačiam asmeniui, tačiau jis pastato neprižiūrėjo.

Kėdainių rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, buvęs malūnas stovėjo apgriuvęs beveik 30 metų ir kėlė didžiulę grėsmę žmonėms. Todėl nuspręsta pastatą nugriauti.

„Šis malūnas beveik tris dešimtmečius stovėjo apgriuvęs ir tikrai nepuošė miesto, kėlė grėsmę žmonėms. Todėl, besirūpindami žmonių saugumu, miesto įvaizdžiu, šią problemą sprendėme visomis įmanomomis priemonėmis. Todėl buvo atliktos tam tikros procedūros tam, kad būtų pašalinta griūties grėsmė bei būtų sutvarkyta aplink esanti teritorija“, – akcentavo S. Grinkevičius.

Kėdainių rajono savivaldybė užsakė pastato ekspertizę: buvo konstatuota, kad pastatas yra keliantis grėsmę aplinkiniams. Bet kada buvo galima pastato griūtis.

„Pastato savininkai jo netvarkė, neįteisino savo nuosavybės Nekilnojamojo turto registre, dėl to vyko įvairios teisinės procedūros, teismai. Prieš nugriaunant pastatą, jis buvo įteisintas Nekilnojamojo turto registre kaip valstybei priklausantis objektas, kurį patikėjimo teise valdė savivaldybė. Kai tik šie formalumai buvo sutvarkyti, buvo pradėtas organizuoti pastato griovimas“, – sakė rajono vadovas.

Bus prižiūrimas miesto parkas

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracija miesto parke vykdo projektą „Kėdainių miesto viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“.

„Ir viena iš šio projekto dalių yra miesto parko sutvarkymas. Jo prieigose bus pastatyta nauja scena, infocentras, įrengtas didžiulis gėlynas, bus suformuotos rekreacinės zonos, atnaujintas pėsčiųjų tiltelis, įrengiant šviečiančius turėklus, giliau parke bus vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštelės, parkūro aikštelės. Miesto parke bus įrengta daug aktyvių laisvalaikio praleidimo vietų, o apleistas buvusio malūno pastatas iki šiol labai darkė miesto vaizdą“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Neatsirado, kas naujam gyvenimui prikeltų malūną

Nugriautas pastatas prieš kelis dešimtmečius buvo privatizuotas, tačiau jį įsigijusi privačių asmenų grupė nesugebėjo buvusio malūno prižiūrėti.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus duomenimis, 2003 metais pastatas buvo pradėtas rekonstruoti, nes planuota įrengti kavinę. Bet jis nebuvo įgyvendintas.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą