Verslas

„VSA Vilnius“ nutraukia sutartį su Vilniaus miestu dėl atliekų vežimo

UAB „VSA Vilnius“ apie tai liepos 19 d. informavo savivaldybės administraciją.

Sprendimo priežastis – nuostolinga veikla. Pagal 2017 m spalio 31 d. pasirašytą sutartį bendrovė sostinės gyventojų, įmonių ir įstaigų mišrias komunalines atliekas tvarkė nuo šių metų gegužės mėnesio.

Viešojo pirkimo sąlygose, kuriomis įmonės vadovavosi teikdamos pasiūlymus, nurodyta, kad konteineriai privalo būti išstumti į nustatytas jų statymo vietas, o tais atvejais, kai stovi patalpose, uždaruose kiemuose ar kitose užrakintose vietose, nustatytą dieną (pagal grafiką) turi būti sudaromos sąlygos vežėjui atliekų talpas ištuštinti.

Tačiau didžiojoje dalyje VSA Vilnius aptarnaujamos teritorijos – Vilniaus, Pilies, Didžiojoje, Vokiečių, Stiklių ir kitose senamiesčio gatvėse – konteineriai laikomi vidiniuose kiemuose, kurie prieinami tik atrakinus vartus ar pakėlus užtvarus.

Viešojo pirkimo sąlygose taip pat nebuvo nurodytas specialus paslaugos teikimas, kai privaloma asmenų ir transporto patikra.

„Dalyvaudami viešajame pirkime ir pateikdami savo pasiūlymą negalėjome įvertinti, kokią dalį sudarys nauji klientai ir nenumatėme visų galimų paslaugos teikimo sąnaudų. Palyginti su mūsų anksčiau aptarnauta teritorija, dabartinėje Senamiesčio zonoje yra net 70 proc. naujų adresų, kurių ankščiau neaptarnavome. Pagal skaičiavimus, viename taške turėjome atliekas surinkti per kelias minutes, tačiau dabar užtrunkame po pusvalandį ir dar ilgiau. Nauja, patvirtinta tvarka reikalauja, kad visi atliekų turėtojai konteinerius iš uždarų kiemų išstumtų, bet beveik niekas to nedaro. Todėl operatoriams tenka gaišti laiką, kol patenka į dažnai keliais užraktais užrakintas teritorijas. Bene vaizdingiausiai situaciją apibūdina padėtis „Lukiškių kalėjime“. Norint į jį patekti mūsų darbuotojams tenka pereiti nuodugnią patikrą. Tikrinami ne tik žmonės bet ir automobiliai. Vien būtiniems formalumams tenka sugaišti vos ne valandą. Taip pat įmonės transportas pagal suplanuotą grafiką negali įvažiuoti į LR Seimo teritoriją. Tai esame priversti daryti tik parlamento kanceliarijai tinkamu metu.  Todėl nematome galimybių toliau atliekas vežti, patirdami tokius nuostolius“, – kalbėjo „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija „VSA Vilnius“ aptarnaujamoje teritorijoje turės skelbti naują konkursą.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Šalčininkų, Alytaus ir Kaišiadorių raj. gyventojus.

Kontaktai: el. paštas: media@vsa.lt

Pranešimą paskelbė: Rasa Kruopaitė, UAB „VSA Vilnius”

Parašykite komentarą