Politika ir teisė

VRM: Europos prieglobsčio paramos biuras skirs Lietuvai daugiau ekspertų ir vertėjų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė atnaujintą skubios paramos Lietuvai planą drauge su Europos prieglobsčio paramos biuru (EASO). Plane numatyta padidinta ekspertinė parama Vidaus reikalų ministerijai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT), be to, parama bus skirta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Pabėgėlių priėmimo centrui. Taip pat pratęstas paramos teikimo terminas – numatyta, kad EASO ekspertai ir vertėjai talkins Lietuvos institucijoms iki 2022 m. birželio 30 d.

„Baigėme migrantų registraciją ir siekiame spartesnio prieglobsčio prašymų nagrinėjimo, todėl specialistų pagalba labai reikalinga. Vertėjai ir ekspertai padės suteikti migrantams visą reikalingą informaciją ir išsiaiškinti tikrąsias aplinkybes, dėl kurių jie atsidūrė Lietuvoje. Dėkoju Europos prieglobsčio paramos biurui už teikiamą pagalbą“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Pagal atnaujintą planą, Lietuvoje turėtų dirbti apie 140 EASO specialistų, iš jų pusė – tai vertėjai. Apie 100 specialistų dirbs Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose, dar 40 padės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Teikdami informaciją EASO specialistai veikia kaip savotiški kultūriniai mediatoriai ir padeda migrantams įveikti ne tik kalbos barjerą, bet ir kultūrinius skirtumus. Be to, jie turi patirties ir padės įrengti migrantų stovyklavietes.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė dėl paramos į EASO kreipėsi birželio mėnesį. Pirmasis paramos planas drauge su EASO pasirašytas liepos 15 d. – tai buvo padaryta per rekordiškai trumpą laiką. Paramos Lietuvai planas yra šeštoji EASO vykdoma operacija.

Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje padaugėjo prieglobsčio prašymų, kuriuos teikia valstybės sieną kertantys migrantai iš Baltarusijos. EASO glaudžiai bendradarbiauja su nacionalinėmis valdžios institucijomis, taip pat su Europos Komisija ir Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra („Frontex“).

Pranešimą paskelbė: Božena Zaborovska-Zdanovič, LR Vidaus reikalų ministerija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą