Verslas

„VMG Wood Invest“ pardavimai pernai pasiekė 325 mln. eurų

Tarptautinei investicinei VMG grupei priklausančios kompanijos „VMG Wood Invest“ konsoliduoti pardavimai medienos perdirbimo ir baldų gamybos sektoriuje 2023 metais ūgtelėjo 1 proc., iki 325 mln. eurų, bendrasis pelnas – daugiau nei dvigubai ir siekė 51,5 mln. eurų.

Išlaikyti pardavimų augimą kompanijai pernai leido beveik dukart augusios pajamos iš medienos drožlės plokštės gamybos. Tuo metu pajamos už baldų pardavimus per tą patį laikotarpį traukėsi apie 14 proc. dėl bendro vartojimo kritimo ir aukštos žaliavos kainos.

Kaip teigia „VMG Wood Invest“ direktorė Ingrida Grikpėdienė, bendro pardavimų lygio išlaikymas buvo nulemtas savalaikių investicijų į gamybos kaštų optimizavimą ir orientacijos į ilgalaikę strateginę perspektyvą.

„Panašius rezultatus planuojame pasiekti ir už einamuosius metus Taip pat šiemet nuosekliai tęsiame investicijas į gamybos saugumą, kokybę ir efektyvumą. Stebime pozityvius ženklus dėl palaipsnio vartojimo atsigavimo, tačiau sudėtingiausiu klausimu išlieka žaliavos kaina ir tiekimas“, – teigia kompanijos vadovė.

Pernai Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje VMG grupė atvėrė naują korpusinių baldų gamyklą. Investicijos į šį pramonės objektą siekė per 82 mln. eurų. Jame per artimiausią laikotarpį planuojama sukurti apie 600 naujų darbo vietų.

Ši gamykla yra sujungta su 2020 m. toje pačioje vietoje veikiančia viena galingiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamykla, į kurią jau investuota per 150 mln. eurų.

VMG grupė veiklą vysto penkiomis strateginėmis kryptimis – medienos perdirbimo ir tvarių medienos gaminių gamybos, atsinaujinančios energetikos, pramonės inovacijų ir technologijų, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos bei infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymo.

Daugiau nei 90 proc. kompanijos produkcijos eksportuojama į daugiau nei 40 pasaulio šalių.

Parašykite komentarą