Technologijos

Vis dar ant bangos hibridiniai nešiojami kompiuteriai

Kai jie pasirodė prieš keletą metų, buvome gana skeptiški. Na, dar vienas „žaisliukas“ dizaineriams. Pažais pora metų ir pabaigs. Deja, šie „žaisliukai“ niekur nedingo. Jie tik atpigo ir tapo įkandami net ir paprastiems žmonėms. Kalbame apie hibridinius nešiojamus kompiuterius.

Kas yra hibridiniai nešiojami kompiuteriai

Hibridiniai nešiojami kompiuteriai yra „du viename“ tipo kompiuteris, kuris gali veikti ir kaip įprastas nešiojamas kompiuteris, ir kaip planšetė. Tiesiog nuo klaviatūros atkabinamas visas ekranas. Du viename todėl, kad tai iš tikrųjų yra du kompiuteriai, o ne vienas, nes ir ekranas, ir klaviatūra turi savo atmintį, diskus, procesorius ir baterijas. Tai ne planšetinis kompiuteris su specialiu klaviatūros dėkliuku, kurį galima įsigyti Pigu.lt parduotuvėje už 15-20 eurų.

Populiariausias pasaulyje tokio tipo nešiojamas kompiuteris yra Microsoft Surface Book. Lietuvoje jis retokas, nes yra dar labai brangus. Ne veltui jame yra Windows 10 operacinė sistema su visais reikalingiausiais Microsoft programinės įrangos paketais.

Dell, HP, Lenovo taip pat turi tokius hibridinius nešiojamus kompiuterius, tačiau jie nėra tokie populiarūs.

Kodėl jie skirti dizaineriams?

Viskas prasidėjo nuo to, kad nešiojamų kompiuterių gamintojai pabandė sukurti tokius nešiojamus kompiuterius, kurių ekranas gali būti apsuktas aplink 360 laipsnių kampu. Paprastai laptopo ekranas atsiverčia 180 kampu, kaip knyga. Tada kilo mintis jį dar labiau atsukti, kad jis persilenktų ir taip sudarytų vieną plokštumą su klaviatūros pagrindu iš kitos pusės. Pridėjus lietimui jautrų ekraną su specialiu pieštuku (stylus), išėjo puiki planšetė dizaineriams, kur jie galėjo piešti ir kitaip apdoroti grafinę medžiagą.

Problema – sudėtingas demonstravimas, nes rankoje reikia laikyti visą 2 kg sveriantį kompiuterį. Tada buvo rastas būdas sumažinti svorį. Ekranas prie nešiojamo kompiuterio pagrindo yra prijungtas keliais laidais. Vienas jų maitina ekraną ir jo LED apšvietimą, o kitas – perduoda reikalingus duomenis. Duomenis galima perduoti ir be laidų – kad ir Bluetooth ar NFC ryšiu. Liko paskutinė problema – iš kur ekranas gaus elektros. Kai išpopuliarėjo plonos planšetinių kompiuterių baterijos, sprendimas buvo rastas akimirksniu.

Kuo gi skiriasi nuimtas ekranas nuo planšetinio kompiuterio? Beveik niekuo. Sakydami „beveik“ turime omenyje, kad didžioji dalis reikalingų jungčių yra sumontuota ant klaviatūros pagrindo, o ne ant ekrano. Tai reiškia, kad krauti galima tik per klaviatūrą, USB jungtis taip pat yra klaviatūroje, o ekrane – tik mikro USB. Tai labai nežymūs skirtumai, kurių iš 1 metro atstumo gal ir nepastebėtumėte.

Dizaineriai juos labai mėgsta, nes ant jų galima piešti ir iš karto permesti į vaizdo apdorojimo programas. Beje Photoshop programa dirba „debesies“ principu, todėl kompiuterio resursų naudoja kur kas mažiau, nei jos pirmtakai.

Kiek kainuoja tokie kompiuteriai? Dvigubai daugiau, nei įprastiniai – nuo 800 iki 1800 eurų. Tai labai brangi investicija, kurią reiktų gerokai apsvarstyti.

Parašykite komentarą