Verslas

Vingio parke stovinčią transformatorinę ESO papuošė prasmingu piešiniu

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino pačiame Vilniaus Vingio parko centre stovintį pastatą ir papuošė jį prasmingu piešiniu, kuriame pavaizduotos energetikos temos bei atspindėtas bendrovės darbuotojų tame pačiame parke vykdytas miško sodinimas.

Vingio parkas yra vilniečių ir miesto svečių pamėgta vieta, todėl ESO ne tik jame sodino mišką, bet ir puošia aplinką prasmingu menu. Perdažyta transformatorinė stovi itin matomoje vietoje, pro kurią kasdien praeina daug parko lankytojų.

„Sienų piešiniais užsiimti motyvuoja tai, kad piešinys užkuria geras emocijas žmoguje, jo kasdienybėje, mane labai džiugina kai matau besišypsančius, nustebintus veidus, kai vietoje plikos sienos, kurią įprasta matyti – suranda piešinį“, – sako projektą įgyvendinęs menininkas Marius Skrupskis.

Viena piešinio tema – medžių sodinimas. Ji pasirinkta neatsitiktinai, nes prisijungdami prie visoje šalyje vykstančios miškų sodinimo talkos, apie pusšimtis ESO ir „Ignitis grupės“ darbuotojų ir jų šeimos narių didžiausiame Vilniaus miško parke pasodino pustrečio tūkstančio sodinukų. Taip kuriama apsauginė juosta, sauganti Vingio parką ir jo lankytojus nuo triukšmo ir taršos.

Unikalus dizainas atspindi ne tik gamtą ir medžių sodinimą, bet ir energetiką. Piešinys primena, kad svarbiausia pradėti nuo savęs ir galvoti ką kiekvienas gali padaryti siekiant puoselėti mūsų aplinką ir išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius. Tai padaryti nėra sudėtinga – reikia tik šiek tiek žinių ir noro.

Nauju rūbu pasipuošusi transformatorinė – ne vienintelė Lietuvoje. Yra dag gražių bendradarbiavimo pavyzdžių, kai gyventojai kreipiasi į bendrovę dėl galimybės meniškai apipavidalinti ESO objektus, tai daroma abipusiu susitarimu. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai sienos yra apipavidalinamos savavališkai, tačiau elektros energijos tiekimo patikimumui tai įtakos nedaro, šie piešiniai yra pašalinami per rekonstrukcijas.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą