Laisvalaikis

Vilniuje prie PLC „Dovanorama“ iškilo įspūdinga šviesų instaliacija: panaudota net pusė kilometro skaitmeninių LED juostų

Prasidėjus pasiruošimo žiemos šventėms maratonui, sostinės prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ jau trečius metus iš eilės vėl pakeitė pavadinimą į „Dovanorama“. Su šiuo pokyčiu šiemet prekybos centras pristatė šventinę dovaną miesto gyventojams – žiemos vaizdus primenančią meninę instaliaciją, užimančią net 200 kv. m. plotą. Menininko, interjero dizainerio Lino Jurevičiaus sukurtai šviečiančiai instaliacijai pagaminti prireikė net puskilometrio LED juostų, o didžiausia instaliacijos dalis interaktyvi – jos lankytojai gali patys tapti šviesų scenarijaus kūrėjais.

Prasidėjus pasiruošimo didžiosioms žiemos šventėms laikotarpiui, prekybos centras „Panorama“ tęsia kalėdinę „Dovanoramos“ kampaniją. 2019 metais pradėta kampanija tapo pirmuoju atveju Baltijos šalyse, kai prekybos centras kalėdiniu laikotarpiu pakeitė prekės ženklą. Šiemet „Dovanorama“ žengia naują žingsnį – pristato miestiečiams skirtą lauko erdvę su specialiai sukurta menine instaliacija.

„Visada ieškome būdų, kaip kalėdiniu laikotarpiu nudžiuginti lankytojus ir bendruomenės narius. „Dovanorama“ jau tradiciškai prieš Kalėdas tampa patogiausiu traukos centru ieškantiems, kuo palepinti artimuosius, tad ir šiais metais pasitinka lankytojus su naujomis vertėmis. Šiemet stengiamės atrasti tokią idėją, kuri, leisdama užtikrinti lankytojų saugumą, taptų malonia ir jaukia šeimos ar draugų susitikimo vieta, galimybe praturtinti emocines patirtis ir taip prisidėtų prie kalėdinės atmosferos kūrimo. Ne paslaptis, kad į Vilnių kalėdiniu laikotarpiu pasidairyti po šventiškai papuoštas aikštes, eglutes ir kitas miesto vietas atvyksta lankytojai iš visos Lietuvos, tad tikime, jog ši instaliacija taps dar vienu saugiu traukos tašku lauke, puikia vieta nuotraukai ir tiesiog savo šviesa džiugins aplinkinio eismo dalyvius bei sukurs pakilią nuotaiką“, – sako „Dovanorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

Kvies tapti šviesų „dirigentais“

„Dovanorama“ prekės ženklo idėją išvystė kūrybinė reklamos agentūra „Ogilvy“, o šviečiančią instaliaciją sukūrė menininkas, dizaineris Linas Jurevičius. Anot jo, net 200 kv. m. plotą užimančią instaliaciją inspiravo parametrinis dizainas ir natūralios gamtos formos – ledo lytys, ledo kristalai ir varvekliai.

„Instaliacijos įgyvendinimas leido sujungti skirtingų sričių specialistus ir išpildyti unikalų projektą. Tai pirmas kartas, kuomet teko kurti tokio mastelio instaliaciją lauko sąlygomis – šis faktorius buvo esminis techninis iššūkis. Lietuvoje žiemos yra gana neprognozuojamos, nes gali būti daug sniego arba daug lietaus ir atšiauraus speigo, todėl su komanda teko gerokai pasukti galvą, kaip išpildyti įrengimus saugiai ir užtikrintai“, – sako L. Jurevičius.

Instaliacija susideda iš 9 šviečiančių kristalų segmentų ir šviečiančios ledo arkos. Vienas pagrindinių instaliacijos segmentų – šviečianti ledo arka – yra interaktyvus. Ji turi sensorius, kurie reaguoja į praeivius ir keičia šviesų scenarijus, tad lankytojai galės tapti šviesų scenarijaus „dirigentais“ ir pasijusti instaliacijos dalimi.

„Šis kūrinys pagamintas iš daugybės įvairių medžiagų, tokių, kaip nerūdijantis plienas, plastikas ir medžio konstrukcijos. Šviečiantiems cilindrams panaudota net pusė kilometro skaitmeninių LED juostų, kurios veiks pilnu režimu ir dieną, ir naktį. Mūsų žiemos sezono dienos dažniausiai būna tamsios ir niūrios, todėl neabejojame, kad instaliacijos šviesos įžiebs visiems jaukios kalėdinės nuotaikos bei taps puikia dovana ne tik prekybos centro lankytojams, bet ir visiems miesto žmonėms“, – priduria menininkas.

Siūlys ir kitų papildomų verčių

Kaip ir kasmet, prekybos centras lankytojams jau ruošia ir kitas papildomas vertes. Kalėdiniu laikotarpiu „Dovanoramoje“ apsipirkę pirkėjai galės pasinaudoti nemokama dovanų pakavimo paslauga, bus specialiai tam sukurta pakavimo zona. Nuo gruodžio 3 d. prekybos centre prie pagrindinio suktuko įėjimo taip pat vyks kasmetinė kalėdinė mugė, kuri tęsis ir centrinėje aikštėje, kur bus įkurta puošni kalėdinė eglutė.

„Šiemet itin kruopščiai atrinkome mugės dalyvius, kurie dovanų ieškantiems lankytojams siūlys įsigyti rankų darbo, nišinius ir išskirtinius produktus – nuo vietos dizainerių kūrinių, iki amatininkų sukurtų maisto ir kitų produktų. „Dovanoramoje“ pirkėjai taip pat ras gausų kalėdinės atributikos, namų interjero detalių, jaukių šventiškų drabužių, vaikiškų žaislų, kvepalų, juvelyrikos ir kitų prekių asortimentą. Siekiame į pasiruošimą Kalėdoms įsisukusiam pirkėjui „Dovanoramoje“ suteikti malonią, paprastą ir ramią apsipirkimo patirtį su kuo mažiau streso, dėl to mūsų parduotuvės suskirstytos klasteriais – dovanų ieškojimas ir pirkimas iš tiesų gali teikti džiaugsmą“, – sako B. Kalanovaitė.

Prekybos centras taip pat tęsia bendradarbiavimą su stiliste Austėja Jablonskyte – nuo gruodžio 17 d. „Dovanoramos“ lankytojai turės galimybę įsigyti jos sukurtas unikalias dekoracijas, tarp kurių – ir kalėdiniai vainikai.

Parašykite komentarą