Kelionės

Vilniuje aptartos turizmą keičiančios IT inovacijos

Vilnius tech park vyko Latvijos dienų renginys – diskusija „IT inovacijos turizme: šimtmečio pažanga ir iššūkiai Baltijos regione“. Diskusijoje dalyvavo Vilnius tech parko vykdančioji direktorė Ieva Dirvonskaitė, keliautojas, publicistas Šarūnas Jasiukevičius bei svečiai iš Latvijos – Jean Mauris ir Asnate Avotniece.

Nors diskusijos dalyviai, atstovauja skirtingoms sritims, jų veikla bei pomėgiai susiję su technologijomis, turizmu, kelionėmis.

Diskusijos dalyvis iš Latvijos, Jean Mauris, verslininkas, aktyviai dirbantis su startuoliais ir padedantis įmonėms diegti naujus, technologinius sprendimus Latvijos įmonėse, susirinkusiems diskusijos klausytojams pristatė savo įžvalgas, kad mūsų šalys yra per mažos veikti turizmo sektoriuje atskirai. Diskusijos dalyvio nuomone, Baltijos šalys turėtų sukurti ir įgyvendinti bendrą turizmo koncepciją. Tai atėjo iš praktikos, kai verslininkui, keliaujančiam ir dirbančiam su įvairiais tarptautinias projektais, tenka prisistatyti ir į klausimą, iš kur jis, atsakius, iš Rygos, jis sulaukdavo ne vieno pašnekovo atsakymo, kad jis yra buvęs Lietuvoje ar lankęsis Estijoje.

„Vilnius Tech Park”, didžiausio ir inovatyviausio ICT hub’o regione vykdančioji direktorė Ieva Dirvonskaitė pritarė svečiui iš Latvijos. Technologijos keičiasi, atsiranda vis naujesnės, spartesnės, informatyvesnės, kurių dėka mažėja atstumai ir sujungia mus, kad ir kokiame pasaulio taške bebūtume.

Anot Jean Mauris, turėtume kartu daugiau bendradarbiauti, plėtoti ne tik naujus, bet ir jau pradėtus projektus bei pasauliui prisistatyti kaip vienas Baltijos regionas, neskirstant į mažesnius vienetus – Lietuvą, Latviją ar Estiją. „Pagalvokite, kad Vakarų europiečiams atstumai tarp mūsų sostinių neatrodo dideli, tad neretai jie vienu visitu į mūsų regioną aplanko visų trijų Baltijos šalių sostines ar didesnius miestus. Pasauliui prieš daug metų išsiuntėme aiškią žinutę, įgyvendindami Baltijos kelią, tad sukurkite skaitmeninį Baltijos kelią, pristatykime mūsų šalyse sukuriamas technologijas ir skatinkime čia atvykti ne tik pavienius turistus, bet ir tuos, kurie investuotų į mūsų idėjas”.

Kaip įdarbinti technologijas, populiarinant turizmo objektus, diskusijos metu papasakojo Asnāte Avotniece – Abgunste dvaro Latvijoje savininkė. A. Avotniece į pagalbą pasitelkė socialinius tinklus, išnaudoja juose diegiamas naujoves, viešinant Abgunstes dvaro veiklą ir pritraukiant investicijas dvaro restaurancijai ir išlaikymui.

„Dvaro restauracija buvo gyvenimo idėja ir iššūkis, nes jam restauruoti reikėjo ne tik nemažų finansinių investicijų, bet ir laiko bei darbo jėgos. Tuo metu ne tik įgyvendinome restauraciją, bet ir patys mokėmės daug įvairių dalykų,”- pasakojo A. Avotniece, šiuo metu dvare vykstančias veiklas pristatanti socialiniuose tinkluose.

Šarūnas Jasiukevičius, keliautojas ir publicistas, su diskusijos dalyviais pasidalino savo patirtimi, kelionėse naudojant išmaniuosius sprendimus. Ir tai ne vien tik GPS navigacija, kurią kiekvienas turime savo išmaniuosiuose ir dedame viltis, kad pastarojo baterija neišsikrautų svarbiausiu momentu. Kiekviena kelionė – tai ne tik kelionė į pasirinktą vietą, kur esame ar dar nesame buvę, bet tai kartu ir kelionė į save, kelionė laike.

Diskusija „IT inovacijos turizme: šimtmečio pažanga ir iššūkiai Baltijos regione“ – vienas iš Latvijos dienų Lietuvoje renginių. Iki gegužės 3 d. Vilniaus ir Kauno restoranai kviečia ragauti modernios Latvijos virtuvės patiekalų – vyksta akcija „Paragauk Latvijos!”. O perkantys latvišką produkciją Barbora.lt, Locals.lt, Akropolio Pegaso knygyne bei Cooculte parduotuvėje gali laimėti šaunius prizus. Apie loteriją sužinokite daugiau tinklapyje atrasklatvija.lt.

Parašykite komentarą