Studijos

Vilniaus mažasis teatras nutraukė darbo sutartį su Rimu Tuminu

2022 m. vasario 24 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys pareikalavo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo Simono Keblo atleisti iš užimamų pareigų teatro įkūrėją ir meno vadovą Rimą Tuminą.

2022 m. vasario 24 d. vakare teatro bendruomenę pasiekė Rimo Tumino pozicija dėl V. Putino vykdomo karo nusikaltimo Ukrainoje.

„Tai, kas įvyko ir kas vyksta, man sveiku protu nesuvokiama, todėl visiškai pritariu LR kultūros ministro Simono Kairio išsakytai griežtai pozicijai visų šiandien su Rusija susijusių asmenų atžvilgiu ir konkrečiai mano atžvilgiu. Lietuva negali kitaip elgtis. Visgi turiu paminėti, kad jau vasario 9 d. atsistatydinau iš J. Vachtangovo teatro Maskvoje meno vadovo pareigų, nors galbūt tai ir nė kiek nekeičia ministro nuomonės, jam tai atrodo nereikšminga smulkmena. Norėčiau pasakyti, kad ministras visiškai teisus, kaip teisi visa demokratinė bendruomenė, Europos Sąjunga, Lietuvos valdžia, tautos nuomonė: tai, ką daro Rusija, yra agresija, bandymas susigrąžinti imperiją, jos valdas, tai okupacija, nusikaltimas“, – 2022 m. vasario 24 d. teigė R. Tuminas.

2022 m. kovo 4 d. darbo sutartis su Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėju ir meno vadovu Rimu Tuminu buvo nutraukta.

Pranešimą paskelbė: Aušra Gudavičiūtė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Parašykite komentarą