Buitis, Namai

Vietoj prilydomos – savaime limpanti stogo danga

Daugybę metų įvairiems pastatams, o ypač statant daugiabučius ar kitus didelius pastatus, jų stogams buvo renkamasi prilydoma stogo danga. Šiandien stogo dangų gamintojai siūlo naujus gaminius ir vis dažniau pastebima, jog rinkoje įsitvirtina savaime limpanti stogo danga.

Kuo ji kitokia?

Pagrindinis skirtumas tarp prilydomos stogo dangos ir limpančios savaime – yra patogesnis montavimas. Savaime limpančiai stogo dangai montuoti nebereikia ugnies šaltinio, kuris kartais gali būti tikras iššūkis ar visai neįmanomas užduotis. Pavyzdžiui, kai montuojamas labai mažos kvadratūros stogas, kai yra sudėtinga dirbti ant stogo, o ką jau kalbėti apie papildomos įrangos laikymą.

Kaip dirbti su šia danga?

Meistrai savaime limpančią stogo dangą vertina pirmiausia dėl jos paprasto montavimo. Tai sprendimas, kuris leidžia darbus atlikti greitai ir profesionaliai. Stogo danga parduodama rulonais ir yra paruošta naudoti iš karto. Nereikia papildomo pasiruošimo, tereikia nuplėšti apsauginę plėvelę ir tiesti dangą. Pakanka voleliu prispausti danga ir ji prisilydys savaime. Svarbu žinoti, jog šiai dangai reikalinga paruošti tinkamą pagrindą, prie kurio danga galėtų kokybiškai prilipti.

Meistrams taip pat patarimas žinoti, jog šios dangos naudojimui reikia atsižvelgti į aplinkos sąlygas. Nepatariama montuoti dangos esant labai aukštai ar labai žemai oro temperatūrai. Geriausių rezultatų galima tikėtis darbus atliekant prie pliusinės temperatūros. Geriausiai – ne žemiau nei 5 laipsnių šilumos. Žinoma, jeigu kito būdo nėra, savaime limpanti stogo danga gali būti montuojama ir esant vėsesnei temperatūrai. Tačiau tokiu atveju reikalingas papildomas darbas – pašildyti limpantį sluoksnį, kad jis suveiktų tinkamai.

Kur naudoti?

Labai svarbu žinoti, jog šio tipo stogo dangos yra ekologiškas sprendimas, todėl labai dažnai pasirenkamas privačių namų gyventojų, kai ant stogo klojamos čerpės. Tuomet po jomis tiesiama ši stogo danga. Taip pat savaime limpanti stogo danga tinka naudoti tais atvejais, kai norima patalpą apsaugoti nuo drėgmės. Pavyzdžiui, voniai, virtuvei, kitoms namų erdvėms. Gerai tai, jog ši danga pagaminta taip, jog ji nekelia pavojaus aplinkai, be to, neturi jokių medžiagų, kurios kenktų žmogui, gyvūnams ar aplinkai. Taigi tai ne tik patikimas, bet ir ekologiškas sprendimas. Be to, gamintojai suteikia iki 20 metų garantiją savaime limpančioms stogo dangoms. Tai reiškia, jog kartą pasirūpinus tinkamu sprendimu, galėsite rezultatu džiaugtis ilgus metus.

One Comment

  • Augutis

    Mano namo statybos vyko gana greitai. Stogą statybininkai uždėjo labai greitai. O radom dar kur už labai gerą ir konkurencingą kainą jį įsigyti, todėl tai gerokai sumažino mūsų išlaidas

Parašykite komentarą