Įvairenybės

Viešoji konsultacija dėl Gamtinių dujų, elektros energetikos, suskystintų naftos dujų įmonių investicijų vertinimo ir derinimo tvarkos aprašo projekto

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama numatyti aiškesnę elektros energetikos, gamtinių dujų ir centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų įmonių investicijų projektų VERT vertinimo ir derinimo tvarką, teikia pakartotinei viešajai konsultacijai pakoreguotą Gamtinių dujų, elektros energetikos, suskystintų naftos dujų įmonių investicijų vertinimo ir derinimo tvarkos aprašo PROJEKTĄ – pastabas ir pasiūlymus kviečiame teikti iki birželio 28 d. (imtinai).

Esminiai pakeitimai:

  • Projektas papildytas nauju investicijų derinimo procesu – projektai, skirti pakeisti reguliuojamosios įmonės eksploatuojamą reguliuojamą ilgalaikį turtą, kuriais perkamos paslaugos iš išorės (OPEX projektai). OPEX projektams bus priskiriami didelės vertės, ilgiau nei vienerius metus įgyvendinami ir tik OPEX sąnaudas apimantys projektai, pagrįsti paslaugų pirkimo sutartimis. Šiems projektams bus taikomi tokie patys informacijos teikimo reikalavimai ir terminai, kaip ir individualiai derinamam investicijų projektui, tačiau papildomai turės būti teikiama informacija apie perkamų paslaugų įkainių nustatymo principus, o sprendimas dėl alternatyvos pasirinkimo ir OPEX projekto derinimo bus priimamas remiantis finansinės grynosios dabartinės vertės rodikliu. Ekonominė analizė OPEX projektams nebus atliekama, o techninis vertinimas atliekamas tik išimtiniais atvejais;
  • Projektas papildytas nauju investicijų derinimo procesu – su energetikos inovacijų diegimu susijęs investicijų projektas. Šiems projektams bus taikomi tokie patys informacijos teikimo reikalavimai ir terminai, kaip ir sąrašui ar individualiai derinamam investicijų projektui, tačiau numatyta, kokius reikalavimus turi atitikti investicijų projektas tam, kad jam būtų skirtas papildomas finansavimas iš reguliuojamų elektros, gamtinių dujų ar suskystintų naftos dujų kainų.
  • Taip pat Projekte atsisakyta dalies informacijos teikimo reikalavimų, patikslinti investicijų projektų vertinimo kriterijai, patikslinti Projekto priedai ir atlikti kiti redakcinio pobūdžio pataisymai.

⁎⁎⁎⁎

  • Pastabas ir pasiūlymus teikite paštu Verkių g. 25C-1, Vilnius, LT-08223, faksu: (8 5) 2135270, el. laišku: info@vert.lt arba per LR Seimo teisės aktų projektų informacinę sistemą.
  • Pastabų ir pasiūlymų teikimo terminas – iki 2021 m. birželio 28 d. (imtinai).
  • Pateiktos pastabos ir pasiūlymai skelbiami rubrikoje „Viešosios konsultacijos“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą