Studijos

Varšuvoje atidaryta Stasio Eidrigevičiaus piešinių paroda

Birželio 10 d. Eryko Lipińskio karikatūrų muziejuje Varšuvoje atidaryta žymaus lietuvių ir lenkų dailininko Stasio Eidrigevičiaus piešinių paroda. Atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas, žymūs lenkų kultūros pasaulio atstovai, – pranešė kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaitė.

Tapytojas, grafikas, plakatų autorius, iliustratorius Stasys Eidrigevičius pristato du anksčiau parodose neeksponuotus ir spaudoje neskelbtus piešinių ciklus, sukurtus 2000 metais. Pirmąjį ciklą sudaro 28 piešiniai, pristatantys abstrakčias kompozicijas, atspindinčias, kaip sako pats autorius, jo emocines būsenas. „Piešinys pats savaime yra vertybė, nes nesistengi jame būti gražus, mielas, elegantiškas, tik toks, koks esi. Todėl manau, kad eskizuose ir piešiniuose yra labai daug meninės tiesos“, – sakė S. Eidrigevičius. Šio ciklo piešiniams, pasak parodą atidariusios muziejaus direktorės Elżbietos Laskowskos, būdinga paprasta forma ir subtili, taupi meninės išraiškos kalba.

Antrasis piešinių ciklas – savo forma panašus į pirmąjį ir atliktas ta pačia technika – tai 37 humoristinių ir erotinių piešinių rinkinys. Pagrindinė šio piešinių ciklo, kurį lydi įspėjimas „Parodoje eksponuojami erotinio pobūdžio darbai. Sprendimo, ar parodos objektus rodyti vaikams, priėmimas paliekamas tėvams arba globėjams“, tema yra grybavimas. Šiame cikle S. Eidrigevičius atsiskleidžia kaip puikų humoro jausmą turintis menininkas. Parodos kuratorius Piotras Kułakas, pristatydamas ciklą „Grybavimas“, sakė, jog jame atskleidžiamos tokios temos kaip flirtas, meilinimasis ir panašiai, o intymiąsias kūno dalis piešiniuose keičia įvairiausi grybukai.

Per parodos atidarymą jos autorius taip pat atliko performansą, skirtą Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Piešdamas ant muziejaus sienos Čiurlionio ir savo paties portretą S. Eidrigevičius priminė, kad šiemet sukanka 110 metų, kai Varšuvos priemiestyje Marki mirė vienas žymiausių lietuvių dailininkų.

Parodą lydi S. Eidrigevičiaus piešinių katalogas, kurio leidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros institutas.

Eryko Lipińskio karikatūrų muziejuje Varšuvoje eksponuojamą S. Eidrigevičiaus piešinių parodą bus galima apžiūrėti iki 2021 m. rugsėjo 5 d.

Daugiau apie parodą: 1, 2

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą