Studijos

Vienybė težydi: kviečiame minėti Vyšyvankos dieną kartu

Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną, šiais metais švęsimą gegužės 19-ąją.

Kviečiame Vyšyvankos dieną šiemet paminėti ir Lietuvoje, pagerbiant su Rusijos karine agresija kovojančios Ukrainos tradicijas ir solidarizuojantis su Lietuvoje gyvenančia ukrainiečių bendruomene, kurios gausi dalis – karo pabėgėliai. 

Gegužės 19-ąją, šios šventės dieną, tesužydi vienybė vyšyvankos spalvomis – kviečiame puoštis tradiciniu ukrainietišku rūbu darbe, universitete ar gatvėje bei juo skleisti palaikymo Ukrainai žinią. 

Vyšyvanka – liaudiškais raštais, kurie skiriasi dažname Ukrainos regione, siuvinėti marškiniai, dėvimi tiek vyrų, tiek moterų. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis, o kiekvienas raštas gali pasakoti šeimos ar regiono istoriją.

Vyšyvanka yra tapusi ukrainietiškos nacionalinės tapatybės dalimi, svarbią simbolinę prasmę ji įgavo 2014 m. Maidano sukilimo metu ir Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą.

Kartu tai ir vienijantis simbolis – Vyšyvankos diena minima Kanadoje, JAV ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą