Politika ir teisė

Vidaus reikalų ministrė vyksta darbo vizito į Moldovą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė rugpjūčio 3-4 dienomis su darbo vizitu lankysis Moldovoje. Šalys sieks sustiprinti bendradarbiavimą, atsižvelgiant į sudėtingą humanitarinę ir saugumo situaciją Moldovoje dėl karo Ukrainoje.

Ministrė A. Bilotaitė su Moldovos vidaus reikalų ministre Ana Revenco aptars Ukrainos piliečių perkėlimo iš Moldovos į Lietuvą klausimus, pasirašys du dvišalius susitarimus – tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su nusikalstamumu ir tarpžinybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų sistemos srityse.

Lietuva tik prasidėjus karui Ukrainoje įsipareigojo iš Moldovos į Lietuvą perkelti iki 2000 Ukrainos piliečių – 224 ukrainiečiai jau įsikūrė Lietuvoje. Vizito Kišiniove metu ministrė A. Bilotaitė išlydės dar vieną grupę Ukrainos piliečių, vykstančių į Lietuvą. Šiuo metu Moldovoje yra apie 100 tūkst. dėl karo iš šalies pasitraukusių ukrainiečių.

„Jau šeštą mėnesį Putino režimas tęsia agresiją Ukrainoje. Kaimyninei Moldovai teko itin didelis krūvis priimant  pusę milijono nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių. Šalis taip pat susidūrė su viešojo saugumo ir nacionalinio saugumo iššūkiais. Esame pasirengę padėti Moldovai, kuo galime – tiek perkeliant ukrainiečius į Lietuvą, tiek stiprinant bendras pastangas kovoje su nusikalstamumu, ypač – prekyba žmonėmis, tiek palaikant Moldovą jos eurointegracijos kelyje“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Europos Vadovų Tarybos sprendimu Moldovai suteiktas Europos Sąjungos kandidatės statusas. Europos Komisija sukūrė ES paramos Moldovai platformą, kurioje dalyvauja ir Lietuva. Lietuva taip pat papildomai skyrė 500 tūkst. eurų vertės humanitarinę pagalbą Ukrainos pabėgėliams Moldovoje remti.

Pranešimą paskelbė: Kristina Eidikytė, LR Vidaus reikalų ministerija

Parašykite komentarą