Įvairenybės

VĮ ,,Kelių priežiūra“ vadas darbuotojams pateikė ,,nekalėdinę“ dovaną

Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ jau anksčiau  pasitraukė iš Kolektyvinių derybų, pagal ,,Kelių priežiūros“ projektą dėl sąžiningumo, teisingumo ir protingumo principų ignoravimo.

Šiandien, apgaule pateikiant darbuotojams ne visą kolektyvinės sutarties projektą, o tik SANTRAUKĄ kuri neatspindi tikrosios šio dokumento esmės, „Kelių priežiūra“ darbininkai verčiami ją pasirašyti t. y. užsimauti kilpą ant kaklo darbo santykiuose ir leisti būti įžūliai išnaudojamiems. LPS ,,Sandrauga“ nariai, pusę gyvenimo dirbantys  VĮ ,,Kelių priežiūra“ klausia mūsų – kodėl taip neteisingai su mumis elgiasi generalinis direktorius R.Rutėnas ?

Pažymėtina, kad šią kolektyvinę sutartį savo parašais patvirtino Marijampolės, vakarų regiono darbuotojų ir „Solidarumas“ profsąjungų nariai. Kaip ir visur, taip ir profsąjungų pavyzdžių Lietuvoje yra visokių – vienos gina darbuotojų interesus, o kitos – paklusniosios ir vienareikšmiškai atsidavusios darbdaviui.

Dėl esamos situacijos ir sveikam protui prieštaraujančių nuostatų nurodytų VĮ ,,Kelių priežiūra“ kolektyvinėje sutartyje, LPS ,,Sandrauga“ jau anksčiau kreipėsi į bendrovės valdybos narius. Po nedidelių korekcijų, bendrovė  vis tiek į sutartį įrašė tokias nuostatas, kurios dar labiau leis išnaudoti darbininkus, verčiant juos dirbti viršvalandinį darbą. Paprastas pavyzdys:  jei Darbo kodeksas leidžia maksimalią viršvalandžių trukmę iki 180 valandų per metus, tai Generalinis direktorius su ,,ale profsąjungų viršininkais“ nusprendė, kad darbuotojai dirbs 260 valandų viršvalandžių per metus !!! O viršvalandinį darbą darbininkai dirbs ne taip , kaip nustato Darbo kodeksas, bet ,,esant gamybiniam būtinumui“.  Šią gėdingą kolektyvinę sutartį pasirašiusios profsąjungų vadovai pasižada ir įsipareigoja ,,laiku informuoti darbdavį apie sužinotą informaciją iš darbuotojų“…

LPS ,,Sandrauga“ mano, kad tokiu Lietuvai sunkiu metu naudotis proga ir  bet kokia kaina siekti pelno bei dar labiau skurdinti darbininkus yra tiesiog netoleruotina.

 Šiandien, bendrovė pateikdama  Kolektyvinės sutarties Santrauką 2020 12 18 kreipėsi į  VĮ ,,Kelių priežiūra „ darbininkus:

„Džiugu, kad po ilgo šalių dialogo pavyko pasiekti susitarimą. Svarbu turėti bendrą tikslą vieningai atstovauti darbuotojų interesus ir žengti ta pačia kryptimi.“

Manome, kad toks susitarimas ir kryptis žmones grąžins tik į tamsą, į praeitį..

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“

Parašykite komentarą