Įvairenybės

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas domėjosi valstybės sienos apsauga

2020 m. vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vasario 26 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Tarnyba) Vilniaus pasienio rinktinėje.

Komiteto nariams buvo pristatyti Tarnybos struktūriniai pokyčiai, pagrindiniai šių metų veiklos prioritetai, turimi ir planuojami žmogiškieji ištekliai, finansiniai resursai ir perspektyvos, planuojama įsigyti sienos stebėjimo įranga ir priemonės, pateikta informacija apie Tarnyboje vykdomą korupcijos prevenciją ir jos rezultatus.

Pristatydamas situacijos prie valstybės sienos 2019 metų apžvalgą, Tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas atkreipė Komiteto narių dėmesį į neteisėtos migracijos dinamiką ir piktnaudžiavimo prieglobsčio procedūra problemas, aptarė padėtį prie Lietuvos Respublikos saugomos Europos Sąjungos išorės sienos, taip pat neteisėto tabako gaminių gabenimo, sienos stebėjimo sistemų diegimo ir atnaujinimo, tarpvalstybinio ir institucinio bendradarbiavimo klausimus.

Komiteto nariai domėjosi modus operandi neteisėtos migracijos ir kitų grėsmių valstybės sienos saugumui kontekste, bendradarbiavimo su kaimyninėmis valstybėmis aktualijomis, kėlė klausimą dėl bendrų koordinuotų veiksmų poreikio, taip pat susipažino su valstybės sienos stebėjimo sistemų diegimo planais 2020 metams bei teikiamais prioritetais, apžiūrėjo Tarnybos Kinologijos centro ir šalia esančio tiro infastruktūrą, naudojamą ginkluotę, turimas sienos stebėjimo priemones ir transportą, pasienyje su Baltarusija veikiantį tarptautinį Lavoriškių kontrolės punktą ir Lavoriškių užkardą.

Pridedamos nuotraukos autorius Andrius Jarackas, VSAT atstovas.

Parengė:

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuras,

El. p. vilma.greckaite@lrs.lt, tel. (8 5) 239 6797

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą