Studijos

VGTU studentai su Šiaurės regionu susipažįsta paskaitų ir neformalių renginių metu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakultete Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin atidarė nuotraukų parodą „Gyvenimo dėlionė – švediškos šeimos vaidmuo“. Fakulteto studentams, besimokantiems Šiaurės šalių ekonomikos principų, tai bus dar viena proga iš arčiau susipažinti su Švedija ir palyginti jos gyvenimą su Lietuvos situacija.

VGTU Ekonomikos inžinerijos studentams universitete jau antrus metus dėstoma nauja disciplina Regiono ekonomika: Šiaurės šalys. Apie penkiasdešimt jaunų žmonių šiuo metu susipažįsta su Švedijos bei kitų Šiaurės šalių (Suomijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos) verslo, politikos ir kultūros ypatumais. Be teorinių paskaitų, jie lankosi šiaurietiško kapitalo įmonėse ir ambasadose, taip pat bendrauja su šiauriečiais, besistengiančiais įsitvirtinti Lietuvoje.

Studentams apie Šiaurės šalis pasakoja ilgametis komercijos atašė Švedijoje Sigitas Brazinskas, dirbęs šioje šalyje 2008–2012 metais. Jo nuomone, ekonomikos inžinerijos absolventai, susipažinę su kitų šalių ekonomika bei verslo kultūra, turėtų greičiau integruotis į darbo rinką dėl platesnio akiračio, naujų idėjų ir vadybos principų suvokimo.

„Švedija – viena labiausiai technologiškai pažengusių šalių pasaulyje. Jeigu norime, kad ir Lietuva taptų atviresnė inovacijoms bei naujoms technologijoms, turime studentams rodyti realius pavyzdžius, kaip su jomis sėkmingai tvarkytis“, – sakė VGTU Verslo vadybos fakulteto dėstytojas S. Brazinskas.

Dabar atidaryta paroda – tai viena „Atviro pažangos forumo“ ir Švedijos instituto organizuojamo renginio dalis, kurio tema „Šeimos politika gerovės visuomenės modelyje“. Eksponuojamos nuotraukos iliustruoja Švedijoje taikomą šeimos politiką – lyčių lygybės siekimą bei tėčio vaidmens didinimą šeimoje.

„25 procentai tėčių Švedijoje naudojasi valstybės suteiktomis galimybėmis ir eina tėvystės atostogų. Šis skaičius – didžiausias visame pasaulyje, bet mes manome, kad galima jį dar padidinti. Šia paroda mes norime pasidalyti savo šalies patirtimi ir kelti diskusijas apie šeimos politiką ir lyčių lygybę, kuri šeimoje labai svarbi“, – pabrėžė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin.

Tai jau antroji VGTU surengta Švedijos nuotraukų paroda – birželio mėnesį VGTU Bibliotekoje buvo eksponuojami Švedijos gamtos vaizdai iš paukščio skrydžio.

Parašykite komentarą