Studijos

VGTU profesorius Ukrainoje gavo apdovanojimą už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautinėje konferencijoje organizuotoje Donecko nacionalinio technikos universiteto. Jos metu profesorius buvo apdovanotas už tarptautinių mokslinių ryšių skatinimą ir stiprinimą.
Sevastopolyje vykusioje konferencijoje „Mašinų gamyba ir technosfera XXI amžiuje“ R. Ginevičius skaitė pranešimą apie specialistų rengimo problemas technikos universitetuose. VGTU mokslininkas kalbėjo apie tai, kokie reikalavimai iškyla universitetams, bandantiems prisitaikyti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų, kokias kompetencijas studijų metu svarbu įgyti studentams ir kaip išmatuoti aukštųjų mokyklų darbo kokybę.
„Reikalavimai ir konkurencija nuolat auga. Pagrindinė iki šiol neišspręsta problema, kad absolventai turi gebėti kurti darbo vietas. Pagrindinis aukštųjų mokyklų tikslas – paruošti specialistus, kurie kuo greičiau pasiektų aukščiausią verslumo laipsnį“, – savo pranešime pabrėžė VGTU Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros vedėjas R. Ginevičius.
VGTU profesoriui garbės ordiną už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą įteikė viena konferencijos organizatorių – tarptautinė mašinų gamybos asociacija. Jubiliejinėje 20-ojoje konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai ir verslo atstovai iš daugiau nei dešimties pasaulio šalių.
Donecko nacionalinis technikos universitetas – vienas iš daugiau nei 410-ies VGTU užsienio partnerių, su kuriais aktyviai bendradarbiaujama tiek studentų, tiek akademinio personalo mainų srityje. 2012 metais iš viso beveik 20 procentų visų VGTU darbuotojų buvo išvykę į užsienį skaityti paskaitų, dalyvauti tarptautinėse konferencijose, seminaruose ar mokslo projektų partnerių susitikimuose. Tarptautinė patirtis padeda jiems įsisavinti naujausias pasaulinio lygio žinias ir perteikti jas savo studentams studijų procese.

Parašykite komentarą