Laisvalaikis

Vestuviniai žiedai – svarbiausias vestuvių simbolis

Vestuviniai žiedai nebyliai pasauliui praneša apie įsipareigojimą, meilę ir atsidavimą vienas kitam. Tai simbolis, kuris yra neatsiejamas nuo vestuvių ceremonijos. Ir taip buvo per amžius, todėl verta pateikti keletą įdomių faktų apie vestuvinius žiedus.

  1. Vestuvinių žiedų tradicija atsirado prieš daugiau nei tūkstantį metų senovės Egipte ir Romoje. Kaip matote, ši tradicija išliko ir iki šių dienų. Tačiau išliko ne tik žiedų apsikeitimo tradicija – taip pat išliko ir žiedų dizainas. Auksiniai žiedai ir žiedai su brangakmeniais – tai, kas buvo ir išliko svarbiausia bei esmine kiekvienų vestuvių dalimi. Kita vertus, tradicija abiem jaunavedžiams dėvėti vestuvinius žiedus yra pakankamai nauja. Tai yra anglosaksų tradicija, kurią vėliau perėmė bene visas pasaulis. Senovėje tik nuotaka dėvėdavo vestuvinį žiedą. Tuo tarpu Antrojo pasaulinio karo metu daugiau vyrų pradėjo dėvėti vestuvinius žiedus, tokiu būdu išreikšdami ilgesį ir meilę savo žmonoms, laukiančioms jų namuose.
  2. Vestuvinis žiedas yra daugiau nei tik papuošalas – nepaisant to ar jums patinka paprastumas ir jūs pasirenkate auksinį žiedą be papildomų detalių, ar norite didelio iš platinos pagaminto vestuvinio žiedo su dideliu brangakmeniu – tai taip pat turi ir labai didelę išliekamąją vertę. Ir šiuo atveju turime galvoje ne materialiąją vertę. Vestuviniai žiedai įprasmina dviejų vienas kitą pasirinkusių žmonių bendrystę, atsidavimą, meilę, pagarbą ir norą visą likusį gyvenimą nugyventi kartu. Todėl jaunavedžiai yra linkę rinktis auksinius arba platininius vestuvinius žiedus, kurie pasižymi ilgaamžiškumu ir tvirtumu. Be to, labai populiariu pasirinkimu tampa balto ir raudono aukso vestuviniai žiedai.
  3. Visuomet svarbiu buvo ir pirštas, ant kurio yra dėvimas vestuvinis žiedas. Daugelyje šalių vestuvinis žiedas yra dėvimas ant kairės rankos bevardžio piršto. Ir tam yra labai rimta priežastis. Ši tradicija atsirado todėl, kad buvo tikima, jog bevardžiame kairės rankos piršte yra vena, kuri tiesiogiai susijungia su širdimi. Žinoma, ne kiekvienoje pasaulio šalyje yra laikomasi šios tradicijos. Pavyzdžiui, Lietuvoje, Indijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse vestuviniai žiedai dėvimi ant dešinės rankos bevardžio piršto.
  4. Vestuviniai žiedai taip pat turėjo ir didelę finansinę svarbą – tą patį galima pasakyti kalbant ir apie sužadėtuvių žiedus. Kuomet jaunikis įteikdavo nuotakai žiedą, tai parodydavo jo finansinį stabilumą ir reikšdavo, jog jis yra pajėgus pasirūpinti savo išrinktąja. Tai taip pat parodydavo ir jo rimtus ketinimus. Tuo tarpu vestuvinis žiedas su dideliu deimantu taipogi yra laikoma ir investicija į ateitį – jei reikalai nenusiseka, žiedas gali būti parduotas, lengviau išgyvenant finansinius sunkumus.
  5. Brangakmeniai turi didelę simbolinę reikšmę. Deimantas yra viena iš pačių tvirčiausių medžiagų pasaulyje – vestuvinis žiedas su deimantu simbolizuoja ištvermę, tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Safyrai simbolizuoja didžiulę laimę santuokoje. Akvamarinas – taiką ir harmoniją. Tuo tarpu perlas nėra tinkamas vestuviniam žiedui dėl savo formos, kuri yra panaši į ašarą.

One Comment

  • gerdunka222

    Taip, pats svarbiausias vestuvių simbolis, ir , kad ir kokios kuklios vestuvės, žiedai yra būtini. Labai džiugu, kadklasikiniai vestuviniai žiedai kaina yra sutinkami prieinama, kad visi gali pasipuošti šiuo svarbiausiu simboliu savo jungtuvių dieną.

Parašykite komentarą