Įvairenybės

VERT: vartotojai turi pareigą teisingai deklaruoti elektros energijos suvartotą kiekį

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Enefit“ ginčą dėl galimai klaidingai deklaruotų elektros apskaitos prietaiso rodmenų, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę pakoreguoti pateiktą sąskaitą.  

Vartotojas VERT nurodė, kad deklaruodamas skaitiklio rodmenis suklydo ir nurodė juos didesnius, nei faktiškai buvo suvartojęs elektros energijos, todėl norėtų, kad pateikta sąskaita būtų pakoreguota pagal patikslintus faktinius elektros apskaitos prietaiso rodmenis. Vartotojas taip pat pageidauja, kad įmonė vartotojams teikiamose sąskaitose nurodytų galutinę elektros energijos kainą už 1 kWh. 

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad vartotojas apie galimai klaidingai deklaruotus elektros apskaitos prietaiso rodmenis įmonę informavo pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui, kuomet rodmenų tikslinimai nebegalimi. Įmonė, įvertinusi, kad sunaudotų elektros energijos kiekių perskaičiavimą atlieka AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), siūlė vartotojui pateikti klaidą pagrindžiančią elektros apskaitos prietaiso nuotrauką, kad įmonė galėtų kreiptis į ESO dėl rodmenų korekcijos, tačiau vartotojas to nepadarė.

Taip pat buvo nustatyta, kad vartotojas deklaracijoje nurodytus galimai per didelius elektros energijos kiekius sunaudojo. Esant šioms aplinkybėms, ESO nebuvo pagrindo atlikti suvartotų kiekių perskaičiavimo.

VERT taip pat konstatavo, kad įmonei teisės aktai nenumato pareigos teikiamose sąskaitose vartotojams nurodyti ir galutinę 1 kWh elektros energijos kainą.

  

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA

Pranešimą paskelbė: Aira Pikčiūnienė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą