Įvairenybės

VERT ištyrė ESO Jurbarko transformatorių pastotės skirstomajame elektros tinkle įvykusio gaisro aplinkybes

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Jurbarko transformatorių pastotėje įvykusio gaisro, kurio metu elektros energijos tiekimas vartotojams buvo nutrauktas ilgiau nei 2,5 val., tyrimo aktą.

VERT 2022 m. lapkričio 8 d. gavo ESO pranešimą apie įvykius skirstomajame elektros tinkle, kuriame nurodyta, jog 2021 m. lapkričio 7 d. Jurbarko transformatorių pastotėje įvykus gaisrui, bendrovės skirstomajame elektros tinkle buvo fiksuotas sutrikimas, I ir II kategorijos vartotojams buvo viršytas elektros energijos atstatymo laikas. Elektros energijos tiekimas buvo nutrauktas vienam pirmos ir keturiems antros elektros energijos tiekimo patikimumo kategorijos vartotojams ilgiau nei 2,5 val.

Tyrimo metu nustatyta, kad sugadintų elektros įrenginių remontas užtruko daugiau nei 25 paras, todėl, įvykis priskiriamas avarijai elektros įrenginiuose.

VERT prašymu informaciją apie energetikos įrenginių darbo režimus, jų techninę būklę, pagrindinius parametrus iki avarijos, taip pat apie buvusius nukrypimus teikė ESO ir Litgrid AB. Tyrimo metu nagrinėtos ir nustatytos elektros  įrenginių, kuriuose įvyko įvykis, techninės charakteristikos, įrenginių montavimo metai, atliktų įrenginių remonto ir apžiūrų datos bei nustatyta įvykusios avarijos data ir laikas, avarijos požymiai ir klasifikacija, išanalizuotos galimos avarijos atsiradimo, plėtojimosi priežastys, avarijos lokalizavimo eiga, įrenginiams remontuoti sugaištas laikas.

Ištyrus įvykio aplinkybes, asmenų, kaltų dėl įvykusio sutrikimo nenustatyta, numatytos prevencinės priemonės – rekomendacijos panašiems įvykiams išvengti.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-03-24 posėdžio medžiaga galite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą