Verslas

Verslui skiriama 13,5 mln. eurų darbuotojų mokymams

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 13,52 mln. eurų įmonių darbuotojų mokymams pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“. 

Finansavimas skirtas 49 pareiškėjams ir 367 partneriams, iš viso yra 416 galutinių naudos gavėjų – įmonių bei verslo organizacijų.  Paraiškų gauta tik įmonių darbuotojų mokymams darbo vietoje, skirtiems kvalifikacijai tobulinti. 

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu norėdamas išlikti ir plėstis verslas privalo nuolat keistis, todėl svarbu turėti ne tik tinkamą infrastruktūrą, bet ir kompetentingus specialistus. Ši priemonė itin populiari tarp gamybinę veiklą vykdančio verslo, nes sudaro tiesioginę galimybę apmokyti darbuotojus pagal įmonės poreikius, suteikti jiems papildomų specifinių kompetencijų ir išmokyti juos naudotis būtent ta įranga ir įrankiais, su kuriais bus dirbama ateityje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka. 

Daugiausia – 20 projektų – bus įgyvendinama Kauno apskrityje, bendra jų vertė – 5,4 mln. eurų, Vilniaus apskrityje bus įgyvendinama 16 projektų, bendra jų vertė – beveik 4,3 mln. eurų. Trečioje vietoje – Šiaulių apskritis su 4 projektais, kurių vertė – 1,3 mln. eurų. 

Šios priemonės tikslas – užtikrinti nuolatinį darbuotojų kvalifikacijos lygio palaikymą, jų profesinį mobilumą ir gebėjimą sparčiai persiorientuoti į kitas veiklas. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 360 000 eurų, mažiausia – 7 500 eurų.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą