Femtosekundinių lazerių sistemų gamybos bendrovės „Light Conversion“ valdybos pirmininkui ir vienam iš įmonės steigėjų – dr. Romualdui Danieliui – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius įteikė miesto mecenato ženklą. Dr. R. Danielius yra keliolikos išradimų autorius. Vienas jų – dėl visuotinio paplitimo tarp pasaulio mokslininkų net tapo bendriniu žodžiu.
Nuo pat „Light Conversion“ įkūrimo pradžios 1994 m. dr. R. Danielius vadovauja įmonės mokslo skyriui. Mokslininkas yra keliolikos išradimų autorius. Vienas jų – unikalus ir šiuo metu plačiai naudojamas prietaisas TOPAS – optinis parametrinis stiprintuvas (dėl visuotinio paplitimo tarp pasaulio mokslininkų pavadinimas TOPAS net tapo bendriniu žodžiu). Kartu su komanda taip pat sukūrė femtosekundinius, didelio pasikartojimo dažnio, plačiai derinamų parametrų lazerius PHAROS ir CARBIDE, kuriuos tyrėjai naudoja moksliniams tyrimams, o industrinio taikymo srityse šie prietaisai naudojami ploniems silicio sluoksniams, ypač kietoms ir trapioms medžiagoms pjauti, šviestukų gamyboje bei oftalmologinėms lazerinėms sistemoms kurti, kurios šiuo metu jau prasiskynė kelią į medicinos kabinetus.
Lazerines sistemas gaminančios bendrovės „Light Conversion“ produkcija eksportuojama į daugiau nei 40 pasaulio šalių. Pagrindiniai užsakovai – pramonės įmonės ir mokslo institucijos, o pagrindinė produkcija – femtosekundiniai lazeriai ir jų sistemos, kurių didžioji dalis eksportuojama į didžiausius pasaulio mokslo ir industrijos centrus Vokietijoje, Australijoje, Japonijoje, JAV, Kinijoje, Didžiojoje Britanijoje.
Įvertintas už indėlį į švietimą ir mokslą
Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis įvertinimas reikšmingos veiklos, kuri ne tik padeda vystyti ir auginti miestą, kurti bendruomenės gerovę, bet ir savo pavyzdžiu skatina kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno ir mokslo plėtros.
2020 m. mecenatų vardai taip pat suteikti: verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, UAB „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai ir verslininkui, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui bei „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui.
Visi kartu jie Vilniaus universiteto fondui suteikė 1,5 mln. eurų paramą. Šie mecenatai, skirdami po 300 tūkst. eurų, reikšmingai prisidėjo prie visuomenės gerovės projektų įgyvendinimo.
Vilniaus universiteto fondas, įsteigtas 2016 m., yra pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje. Fondas telkia mecenatus, kurie investuoja į šalies aukštojo mokslo progresą, skirdami lėšų profesionaliai valdomam investuojamam kapitalui, kurio grąža naudojama Vilniaus universiteto bendruomenės poreikiams, mokslo ir studijų kokybei kelti bei universiteto konkurencingumui užtikrinti. Tik kokybiško išsilavinimo reikšmę suprantančių rėmėjų dėka fondas gali ugdyti ateities lyderius, prisidėti prie mokslo pažangos ir įgyvendinti kitas ambicingas iniciatyvas. Remiant paramos fondui, nuo 2020 m. rugsėjo mėn. Vilniaus universitete studijuos studentai iš užsienio, taip pat dėstys dėstytojai, turintys patirties užsienyje, – taip siekiama didinti VU konkurencingumą tarptautiniu mastu.
Pranešimą paskelbė: Anželika Voinė, Light Conversion